• UA
  • RU
  • Українська металургія: проблеми і перспективи

    29 Червня, 2023

    Однією з основних проблем української металургії стало блокування морських портів, що призвело до значного подорожчання продукції та втрати ринків. Детальну аналітику наводить журнал Forbes Ukraine.

    Кам’янське вже понад 130 років вважається містом металургів. Тож важливо розуміти, які перспективи в умовах війни та після перемоги матиме комбінат Каметсталь у місті та українська металургійна галузь в цілому.

    «Якщо в першому кварталі 2022 року Україна постачала продукцію до 98 країн, то в четвертому – тільки до 62. Падіння обсягів торкнулося всіх регіонів збуту металопродукції, від Європи до далекого Тихоокеанського регіону. А глибина падіння залежала від шляху, який має подолати вантаж з огляду на логістичні складнощі. Тому присутність на віддалених напрямках зійшла майже нанівець», пише видання Forbes.

    Так, експорт до Південно-Східної Азії та Океанії впав у 10 разів, а до Латинської Америки – у 8,5 разу. Більш ніж у шість разів скоротилися постачання до країн Африки на південь від Сахари.

    Які ж перспективи?

    Журнал Forbes Ukraine робить кілька важливих висновків. Зокрема, йдеться про те, що Україна планує створити нові спільні залізничні пункти пропуску на кордоні з ЄС протягом 2023–2024 років та розвивати залізницю. Європейські ж партнери, наприклад, Польща, через порти якої переправляють продукцію українського ГМК, планує розширити потужності порту Гданськ на 50% до 2025 року.

    «Переорієнтація на відвантаження української продукції залізницею замість морських шляхів призвела до кратного зростання витрат на транспортування. У періоди зниження світових цін на сталь високі транспортні витрати роблять українську продукцію економічно менш привабливою, бо частка логістичних витрат зростатиме. За оцінками галузевих аналітиків та Нацбанку, ціни на залізну руду і сталь будуть знижуватися впродовж II–III кварталів поточного року, що може чинити тиск на конкурентоспроможність українських постачальників», нагорошують експерти.

    Крім того, перспективи нарощування обсягів виробництва сталі в Україні можуть знову бути обмежені через падіння обсягів електропостачання влітку. Поряд з дефіцитом електроенергії, черговим викликом може стати дефіцит води на підприємствах у Дніпропетровській області, які залежали від Каховського водосховища.

    Що ж до імпорту, аналітики стверджують, що він продовжуватиме зростати й становитиме важливу частку споживання на внутрішньому ринку, поки Україна не відновить виробництво дефіцитної продукції.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Кам’янське проведе в останню путь сержанта Андрія Марченка

    29 квітня в бою поблизу населеного пункту Новодарівка на Запоріжжі, відбиваючи штурм позицій противником, загинув...

    18 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    18 травня в Україні День боротьби за права кримськотатарського народу. Віряни вшановують пам’ять пам’ять святих...

    Кам’янське попрощається із солдатом Ярославом Сиваченко

    07 травня поблизу населеного пункту Стельмахівка на Луганщині, внаслідок ураження позицій з ворожого БПЛА, загинув...

    Енергія води: як війна змінила обличчя української енергетики

    З самого початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що однією з цілей критичної інфраструктури для ворога...

    Житель Кам’янського району обкрадав своїх сусідів

    У П’ятихатках поліцейські повідомили про підозру 33-річному чоловіку. В одному випадку підозрюваний викрав гроші та...