• UA
  • RU
  • Волога серветка: хвала сучасності, необхідність чи прихований збудник захворювань?

    19 Листопада, 2023

    Як часто ви користуєтесь вологими серветками? Чи звертаєте увагу на їх різновиди? Можливо, цікавились інформацією про виробника? А зі складом хоча б один раз ознайомлювались? Напевно, запитаєте, чому ми ставимо такі безглузді питання? Воно й не дивно, адже вологі серветки міцно закріпили за собою статус зручної та корисної речі нашого заклопотаного повсякдення. Стосовно їх зручності, то сперечатися не будемо, а от щодо користі… Тож давайте більше дізнаємося про вологі серветки, а після прочитаного кожен для себе складе думку про користь чи шкоду.

    Зручно – не означає корисно

    «Зелене світло» вологим серветкам надали США, ще у 1970-х роках. Тоді як в Україні, перші вологі серветки, призначені для зняття макіяжу, з`явилася тільки у 1998 році. На сьогодні їх розмаїття зашкалює: антибактеріальні, дитячі, з дезодеруючим ефектом, для інтимної гігієни, сонцезахисні, для господарсько-побутових потреб і навіть серветки для дезінфекції фруктів перед їжею. Тому й не дивно, що за даними компанії ринкових досліджень «Technavio» в 2019 році доходи від продажів вологих серветок склали 11,3 мільярдів доларів, тоді як за результатами 2016 року вони досягли 9,1 мільярдів доларів. Як говорять – зростає попит, буде й пропозиція, але чи замислюємося ми у вихорі сучасного життя про якість, навіть такої дрібниці як волога серветка? Не завжди, а даремно.

    Наприклад, британські вчені, після проведеного дослідження зробили висновок, що ці гігієнічні засоби сприяють поширенню бактерій, а це, в свою чергу, призводить до зараження багатьох людей різними інфекціями. Особливо, якщо протирати обличчя та руки серветкою, перевертаючи її різними сторонами. Скажімо, серед багатьох побутує хибна думка, що не треба особливо мудрувати з вибором серветок, а купити перші ліпші, ще й за низькою ціною. У даному випадку, можна з легкістю потрапити на небезпечний гачок. Як правило, неякісні вологі серветки можуть стати причиною алергій та дерматитів, а також спровокувати появу ранніх зморшок, а в найгіршому випадку, можуть викликати навіть онкологічне захворювання. Тому не економте на особистій гігієні, а купуйте товар дійсно безпечний для здоров’я, який пройшов сертифікацію. Якісні вологі серветки, обов’язково матимуть відмітку про те, що їх використання схвалене дерматологами, а їх упаковка неодмінно буде герметичною, що не дозволить продукції висохнути раніше, ніж спливе вказаний термін придатності.

    Беручи до уваги матеріал для виготовлення вологих серветок, використовують натуральні (целюлоза і бавовна) або синтетичні волокна (поліпропілен, поліестер, віскоза). Стосовно вмісту спирту, до складу антибактеріальних серветок для рук він може входити, тоді як в серветках для обличчя його вміст заборонений. Особливо обережними слід бути з серветками для інтимної гігієни. Ці серветки повинні містити мінімальну кількість хімічних речовин та ароматизаторів, натомість, позитивним фактором буде наявність у складі молочної кислоти.

    Обережно – небезпечний компонент, навіть в дитячих серветках

    Як уже зазначалося, неякісні серветки можуть спричинити алергію. Виною всьому – консервант метілізотіазолінон, алергічні реакції на який реєструють дуже часто. Не повинно в серветках міститися і ПАР. Краще замість них до складу включити силікони, які є не тільки значно безпечнішими, але й надають шкірі шовковистість. Дуже прикро, що шкідливий метілізотіазолінон міститься і в дитячих серветках. Тож вибираючи серветки для діток, особливо для немовлят, уважно читайте склад. Зупиняйтеся на гіпоалергенних серветках, із рівнем pH 5,5, м’яким ароматом чи повністю без запаху та спирту, з додаванням натуральних екстрактів та зволожуючими оліями чи лосьйонами, а головне – з мінімумом штучних компонентів.

    Жінки – будьте уважні!

    Лікарі-гінекологи не радять використовувати вологі серветки для інтимної гігієни, а для цього наводять наступні аргументи. По-перше, ми не знаємо як може відреагувати організм на компоненти, якими насичені вологі серветки. Не забувайте, що ви маєте справу не зі шкірою, а з дуже чутливою слизовою оболонкою. По-друге, не виключеними можуть бути алергічні реакції. Скажімо, в пологовому відділенні такі серветки використовують у екстренних ситуаціях. Безумовно – це дуже зручно, але комфорт не можна порівняти зі здоров`ям. Тож радять жінкам, використовувати вологі серветки для інтимної гігієни у виключних випадках. Наприклад, у дорозі, але в жодному разі не постійно.

    Рятуємо дітей

    За словами лікарів-педіатрів, з випадками алергічних реакцій, викликаних застосуванням вологих серветок, звертаються дуже часто, особливо з контактними дерматитами. Взимку такі звернення отримують рідше, а от влітку майже щотижня. Потрібно пам`ятати, що дитяча шкіра особливо чутлива до деяких агресивних компонентів, що можуть міститися у вологих серветках. Крім того, використання серветок є дуже зручним, але в жодному випадку не корисним, адже всі без виключення серветки містять шкідливі хімічні речовини, дитячі в тому числі. Відтак, користування ними слід обмежити, і застосовувати тільки у разі крайньої необхідності, наприклад у дорозі. Стосовно альтернативи вологим серветкам, справжньою допомогою у догляді за дитиною стане використання бавовняної вологої тканини. Більше того, бавовна – натуральний матеріал, тож ніяких алергічних реакцій спричинити не може.

    Ох уже ця косметика, просто водою не відмиєш

    Майстри макіяжу запевняють, використання серветок для зняття макіяжу є доволі зручним, але не завжди якісним методом очищення обличчя. Ліпше використовувати міцелярну воду або молочко для зняття макіяжу – ефект буде значно кращим. Щодо алергічних реакцій, вони можуть виникнути як при застосуванні вологих серветок, так і внаслідок використання інших косметичних засобів, тож уважно читайте склад. На думку спеціалістів, серветки для зняття макіяжу можна використовувати в окремих випадках, наприклад, коли поспішаєте, але кожного дня недоцільно.

    Тож вам вирішувати, волога серветка – це хвала сучасності, необхідність, чи прихований збудник захворювань? Тим часом, факт залишається фактом – світ не стоїть на місці, але чи помічали ви, як у гонитві за комфортом забуваєте про власну безпеку. Згадайте, як ще якихось 10 років тому всі обходилися простою водою та носовичками. Тому, кожного разу, коли рука тягнеться за черговою серветкою, ловіть себе на думці, що це просто необхідність, а не панацея від бруду. Любіть та бережіть себе і пам`ятайте, що тільки натуральне та природне є запорукою здорового життя.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    13 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    13 травня в Україні День кульбаби. Віряни вшановують пам’ять мучениці Гликерії. Іменини святкують Яків та...

    ГО «Молода Бджола» провела в Кам’янському важливий тренінг для молоді

    Із 13 травня стартував «Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я». Громадська організація «Молода...

    Єднаємось заради спільної допомоги, – ГО «Бджола»

    15 травня до працьовитих майстринь міського волонтерського об’єднання «Жіноча сотня «З Любов’ю» Кам’янського завітали представники...

    Які квіти саджати після Великодня: перевірені види від профі

    Після великодніх свят садівники повертаються до своєї справи. Багато хто навіть з аматорів підмічає –...

    Електроситуація: що втратила Україна і чи чекати кам’янчанам підвищення тарифів?

    Із самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну – наша енергосистема регулярно зазнавала пошкоджень та...