У Кам’янському вшанували жертв Голодомору 1932–1933 років
Сьогодні виповнюється 90 років від організованого сталінським режимом Голодомору 1932–1933 років.
В останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Вшанувати пам’ять загиблих від геноциду, покладанням квітів до пам’ятника жертвам Голодомору, завітала заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Світлана Колісніченко, а також представники державних структур та молодіжних організацій міста.
Житня паляниця, 5 колосків та запалена свічка – ключові символи Голодомору. 90 років тому, в прямому сенсі, забираючи останні крихти, поплічники кривавого сталінського режиму прирекли до голодної смерті понад 5 мільйонів українців.
Не оминула жахлива сторінка української історії і Кам’янське та ближні села. У місті, незважаючи на роботу металургійного комбінату, помирали люди, а у селищі Романковому, згідно досліджень історика Роберта Конквеста, у перші чотири місяці 1933 року від голоду померли 588 осіб від загальної чисельності населення у 5000.
"Багато селян, які стали робітниками, приховували зерно у ямах, що знаходилися у місті, але існували буксирні бригади, які намагалися відшукати зерно. Такий робітник був звільнений із заводу або робітників заносили на чорні дошки, тоді у них не було пайки хліба і вони також були приречені на голодну смерть", – зазначила директорка Музею історії міста Кам’янське, кандидатка історичних наук Наталія Буланова.
Після хвилини мовчання відбулося покладання квітів до пам’ятника жертв Голодомору. Родини деяких із присутніх хлопців та дівчат не оминули ті страшні роки.
"Прабабуся розповідала, що її рідні також постраждали від Голодомору. Вони вживали у їжу всіляке бадилля, коріння, траву і, таким чином, вижили. Це дуже страшно і боляче для нас, тому що ми розуміємо, геноцид українців продовжується і зараз", – розповів голова ГО "Молода Бджола" Олександр Нікологорський.
За повідомленням Українського інституту національної пам’яті, на сьогодні, Голодомор визнали геноцидом парламенти 28-ми держав. Такою є стверджувальна відповідь світової спільноти на злочин проти людяності, який здійснював наш одвічний ворог 90 років тому.
Тож не забудьте о 16:00 запалити символічну свічку на знак вшанування усіх, хто став жертвами страшної трагедії Голодомору-геноциду.