Як врятувати від нагару найулюбленішу сковорідку: тільки дієві поради

У кожній домівці є своя улюблена сковорідка – їжа, приготована на ній, не може ні з чим зрівнятись! Але рано чи пізно на ній з’являється нагар. Тому тут і зараз розповімо, чому його треба позбавлятись і як це зробити найбільш ефективно.

Нагар – це жир, який залишається і потім в’їдається у поверхню посуду. Він не тільки псує зовнішній вигляд приладдя, але й впливає на смак приготованої їжі. А канцерогени, що ним виділяються, можуть завдати шкоди здоров’ю. Тому треба або ретельно очищати сковороду після кожного застосування, або потім шукати способи, чим видалити нагар ефективно та безпечно для покриття.

Якщо у вас чавунна сковорідка, то найкраще її очистить жорстка губка з абразивними частинками: засипте поверхню сковорідки содою, а потім залийте оцтом. Чекати від 30 до 60 хвилин, доки йде реакція. Залишки нагару відмийте жорсткою щіткою.

Для сковорідок з алюмінію краще не використовувати ані жорстких губок, ані їдкої "хімії". Існують спеціальні гелі для миття алюмінієвого посуду, але якщо не маєте такого під рукою, рекомендуємо цей рецепт:

  • 100 мл канцелярського клею змішати з 50 г соди та нарізаним господарським милом.
  • Покладіть суміш та сковорідку у велику ємність.
  • Залийте 10 літрами води та кип’ятіть 40 хвилин.
  • Для кращого ефекту залиште на 12 годин. Залишки нагару легко відмиються губкою.   Тефлонові сковорідки – найбільш "вередливі" у плані очищення. Але й вони легко можуть позбавитись нагару:
  • Спосіб 1. Щоб почистити тефлонову сковороду, слід взяти чверть бруска господарського мила і натерти ним всередині посуду. Потім наповнити сковороду водою, поставити на плиту і увімкнути вогонь. Коли вода почне закипати, прибрати сковороду і залишити на пару годин.
  • Спосіб 2. Поставте тефлонову сковорідку з водою на вогонь, додайте туди 5 столових ложок соди, чекайте, поки суміш почне кипіти. Через 20 хвилин кип’ятіння вимикайте вогонь, дочекайтеся, поки сковорода охолоне, злийте залишки розчину, помийте посудину водою і протріть м’якою ганчіркою.
  • Спосіб 3. Якщо утворився сильний нагар, тут не обійтися без силікатного клею. Необхідно змішати 1-2 тюбики клею з будь-яким наявним на кухні мийним засобом (на око – 100 грамів), двома літрами води і склянкою кальцинованої соди. Залийте сковороду приготованою сумішшю, доведіть її до кипіння та йдіть займатися своїми справами десь на годину, після чого зніміть посуд з вогню і залиште на добу в спокої.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити