• UA
  • RU
  • Чи можна пити все, що рекламують? Корисні поради з підбору вітамінів

    Коли ми чуємо або бачимо слово "вітамін", то одразу асоціюємо його зі здоров’ям і чимось корисним. Насправді це наслідок якісної роботи маркетологів, який не завжди йде нам на користь. Зрозуміти, "про що" вітаміни і "для кого" вони, нам допоможуть лікарські рекомендації, зібрані у цій статті.

    Що таке вітаміни?

    Це органічні сполуки, які необхідні нам у невеликій кількості для нормального функціонування організму. Зазвичай ми отримуємо їх з навколишнього середовища і збалансованого харчування. На жаль, всі ми неідеальні, тому часто можемо звертатися до вживання таких необхідних речовин у вигляді медикаментів або біодобавок.

    Українці доволі часто вдаються до самолікування, що є критичною помилкою. Нагадуємо, що перед придбанням вітамінів варто проконсультуватись з лікарем.

    Чому не можна пити все, що рекламують?  

    Тут можуть бути декілька варіантів розвитку подій, якщо ви все ж таки будете самі вирішувати, які вітаміни вам потрібні. У кращому випадку ви просто не отримаєте результату. З негативних наслідків це може призвести до таких:

    • Надлишок вітамінів в організмі — гіпервітаміноз. Деякі вітаміни, такі, як А, D, E та K, можуть накопичуватися в організмі й викликати неприємні симптоми при надлишковому споживанні.
    • Надмір одних вітамінів може спричинити дисбаланс інших, що може вплинути на функціонування організму.
    • Великі дози вітамінів можуть взаємодіяти з ліками або іншими дієтичними складовими, а це може вплинути на їхню ефективність та вашу безпеку.
    • Людина може помилково сприйняти порушене самопочуття з нестачею вітамінів та пропустити серйозніший стан чи хворобу й не отримати необхідного лікування.
    • Надмірне споживання вітамінів у вигляді добавок, особливо якщо вони не потрібні, може призвести до зайвих витрат грошей.

    Які бувають вітаміни?

    Відомі нам 13 вітамінів діляться на дві групи: водорозчинні та жиророзчинні. До першої належать В1, B2, В3, B5, B6, H (B7), B9, B12, С. До другої категорії: A, D, E, K.

    Варто сказати, що симптоми нестачі певного вітаміну (авітаміноз) або надмірної кількості в організмі (гіпервітаміноз) можуть бути різними у дітей та дорослих. І навіть не збігатися з тим, що написано в Інтернеті. Зоною вашої відповідальності є виключно запис до лікаря та дотримання його рекомендацій.

    Як підбирають вітаміни?

    Якщо ви звернулись до лікаря з тим, що вас турбує ймовірна нестача вітамінів, то, швидше за все, вам призначать клінічний аналіз крові. Орієнтуються на згортання, рівень лейкоцитів, гемоглобіну, холестерину та швидкість осідання еритроцитів. Саме ці показники і вкажуть, чого вам не вистачатиме або що у вас все в порядку.

    З огляду на показники ваги, стать і вік, спрямованість лікування або ж профілактики лікар здатний коректно призначити частоту приймання вітамінів, тимчасові рамки і підібрати правильний вітамінний комплекс.

    Бажаємо здоров’я!

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити