• UA
  • RU
  • Любов з дитинства, краща база для тренувань та чемпіонство: як у Кам’янському розвивають фігурне катання на роликових ковзанах

    Вже дев’ять років у Кам’янському діє Академія фігурного катання на роликових ковзанах.

    Тренування проходять у спортивно-культурному комплексі "Дніпровець". Сьогодні в Академії тренуються 50 спортсменів і спортсменок від 3 до 18 років. Ми поспілкувалися із президенткою Всеукраїнської Ліги фігурного катання на роликових ковзанах, очільницею технічного комітету фігурного катання на роликових ковзанах Української федерації роликового спорту за лаштунками тренувань і дізналися багато цікавого про цей вид спорту.

    Зал міжнародного класу 40 на 20 метрів, замість льоду – блискучий паркет, по якому на роликових ковзанах граційно кружляють 5-річні дівчатка, худорляві юнки та вже досвідчені володарки кубку світу.

    Фігурне катання пішло саме з Кам’янського у 2015 році, каже директорка Академії Тамара Цимбал, а вже 2016-го відбулися перші змагання Кубку України з цього виду спорту:

    "Ми маємо чотири великих школи в Кам’янському, Чернівцях, Сумах та Харкові. Основна база розташована у нашому місті. Більшість змагань проходить у залі "Дніпровця".

    З тренуваннями у спортсменок суворо – чотири рази на тиждень по три години. Починається все з технічного тренування на роликах, під час якого відпрацьовуються всі елементи ковзання, обертання та стрибки. Проходять також заняття із загальної фізичної підготовки та хореографії.

    "Цей спорт є складнокординаційним. Фігурне катання на роликових ковзанах прищеплює любов до спортивного життя. Гімнастика, акробатика, легка атлетика, важка атлетика – ці всі види ми використовуємо під час тренувань".

    Війна вплинула і на вихованців Академії фігурного катання на роликових ковзанах, але Тамара Цимбал разом із тренерами намагається максимально соціалізувати юних спортсменів.

    "Ми всіма силами намагаємося їм допомогти адаптуватися, соціалізуватися. Проводимо досить багато заходів і в офлайні, і в онлайні для того, щоб максимально відволікти їх від даної ситуації і соціалізувати".

    У перший рік повномасштабної війни, за словами Тамари Цимбал, її вихованці не мали можливості відвідувати змагання в Україні, натомість активно брали участь закордоном.

    "Це дало нам такий великий поштовх вивезти дітей на міжнародні змагання, тому що Україна за ці 2 роки заробила дуже багато медалей, показала себе на найвищому рівні. Не було жодних змагань, щоб Україна не привезла 30-40 медалей".

    Фігурне катання на роликових ковзанах було б важко розвивати без підтримки. Останніх 4 роки, попри війну, допомога надходить як від управління молоді та спорту, так і від міської влади.

    "Наш міський голова Андрій Білоусов і наші депутати нам всіляко допомагають і спонсорськими коштами, організовують для дітей поїздки і на збори, і на змагання, за що їм велика вдячність".    

    Про плани говорити у наш час трішки складно, але все ж таки вже навесні в планах голови федерації провести Всеукраїнські змагання і представити вихованців на Чемпіонаті Європи та Загальному чемпіонаті світу в Італії. Активно готуються вже зараз – Кам’янське повинно бути першим!

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити