Як на кам’янській школі з’явилася незвична надбудова
Однією з найбільших довоєнних шкіл Кам’янського-Дніпродзержинська стала школа №23, зведена в 1937 році за типовим проєктом українського архітектора Шиманського на 880 учнів:
Монументальна чотириповерхова будівля своїм головним входом була звернена до трамвайної колії, а протяжний боковий фасад школи виходив на високовольтні лінії, за якими піднімалися величні житлові будинки містечка державної районної електростанції.
Проте згодом на школі з’явилася велика тріщина, через що будівлю визнали аварійною та в другій половині сімдесятих років знесли – з певними труднощами, адже споруда виявилася вельми міцною.
Новий корпус 23-ї школи (до речі, вона була підшефною тій-таки ДРЕС), надзвичайно скромного вигляду, постав на цьому місці в 1979 році. Від старої школи він успадкував лише прибудову зі спортзалом, зведену в шістдесяті.
Але при цьому виникла одна серйозна проблема. Обраний для будівництва типовий проєкт був російським і не передбачав розміщення кабінетів української мови та літератури. Тож уже дніпродзержинські архітектори переробили проєкт, додавши в ньому необхідні приміщення. Цим і пояснюється незвичний силует будівлі – з надбудовою в її центральній частині.
У дописі використані фото з архіву Мороза Олега Миколайовича, місто Кам’янське