• UA
  • RU
  • Дітей ухилянтів хочуть позбавити права на вищу освіту

    Народний депутат України Вадим Івченко вважає, що чоловіків, які ухиляються від реєстрації на військову службу, слід притягати до відповідальності, позбавляючи їх певних державних послуг.

    В інтерв’ю The Telegraph Івченко розповів про ініціативу карати дітей, чиї батьки ухиляються від мобілізації. Івченко вважає цю ідею хорошою і не вважає її порушенням конституційного права українців на освіту.

    “Блокування рахунків? Ні. Можна інші знайти заходи. Людину залишити без грошей, щоб вона десь помирала, це неправильно. Але інші заходи мають бути. Ви ж як водій штрафи отримуєте. Тут те ж саме: якщо ви не дотрималися закону про військовий облік, то маєте нести відповідальність”, – вважає нардеп.

    Він припускає, що покаранням у такому разі може бути обмеження в отриманні деяких державних послуг.

    “Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не стоїш на військовому обліку, держава може тобі відмовляти в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступлять до вишу, або ти сам не вступиш до ВНЗ”, – припускає нардеп.

    Він також відповів на закиди про те, що такі покарання вважаються неконституційними.

    “А скажіть, конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Всі чоловіки в Ізраїлі стоять на військовому обліку. І у нас також всі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на “нулі” чи на війні. Але на обліку ти маєш стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це нормальний процес”, – сказав депутат.

    Депутат вважає, що закон про мобілізацію необхідно суттєво змінити, щоб побачити зміни і насамперед цього чекають ті, хто наразі обороняє нашу державу у лавах ЗСУ.

    “Казали, так, звісно, ми маємо стратегію, ми маємо бачення. Але на цьому все. Ніхто цього не бачив, не проговорював – ні в комітеті з нацбезпеки, ні в РНБО. Я не бачив жодної стратегії за останні два роки. Постає запитання: якщо я цієї стратегії не бачу, як я можу пропонувати українцю мобілізуватися?”

    “Тим, хто воює, цей законопроєкт конче потрібен, адже вони хочуть бути демобілізованими. Людина хоче розуміти, на скільки років її призвали, і коли вона може звільнитися. І основна дискусія цього закону буде в строках демобілізації. Чи взагалі вони будуть, чи Генштаб їх пропустить? Бо минулого разу на комітеті Генштаб не пропускав.”

    Оновлено:

    Інформацію про обмежування дітей у праві на освіту спростували

    "Таких планів у Верховної Ради немає, не було і не буде! Навіть в контексті змін до правил мобілізації.

    Чому хтось про це говорить, зрозуміти важко. Але точно не потрібно сприймати це серйозно", – пише на своїй сторінці в одній із соціальних мереж Давид Арахамія.

     

    Нещодавно ми писали, що ТЦК обмежать керування автомобілем і арештують банківські рахунки.

     

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити