10 березня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
10 березня в Україні День Державного Гімну. У вірян вшановують пам’ять Василиси Коринфської. Іменини святкують Анастасія та Віктор. Цього дня не варто лаятися.
Чого не можна робити?
У народному календарі 10 березня – свято Василиса – весняної води вказівниця, Василисин день. Вона була християнкою, яка жила у IV столітті. Василиса народилася в місті Коринф (тепер – місто в Греції). Вона була відданою християнкою і вірила в Ісуса Христа.
За часів імператора Юліана Відступника, Василиса відмовилася від жертвування ідолам і вірно служила Христу. За це її затримали, піддавали катуванням і, нарешті, вбили. Василиса стала мученицею заради своєї віри.
Вважалося, що з цього дня починаються перші весняні грози. Цей день в давнину вважався початком справжньої весни. Господині пекли печиво у формі пташок та сонця, щоб прикликати теплу погоду. Святій Василисі молилися про захист будинку від повені, адже вона вважалася покровителькою весняних вод. А в цей час часто починалася сильна відлига і тала вода могла підтоплювати будинки.
Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, заздрити, бажати зла, переїдати.
За народними прикметами у Василисин день потрібно остерігатися розлити чай – вважається, що разом із ним із дому йдуть гроші й удача. Тому радять стежити, щоб у чаї не залишалася ложечка, зачепиш – і весь напій проллєш.
У світі справляють такі свята
- День Державного Гімну України
- Міжнародний день жінок-суддів
- Міжнародний день дивовижності
- Міжнародний день перуки
Народні прикмети 10 березня
- Хмарне небо вказує на відлигу.
- Йде гроза – буде великий урожай.
- Холодний вітер – зима ще кілька днів протримається.
10 березня – хто відзначає іменини сьогодні
Іменини святкують Віктор, Денис, Клавдій, Леонід, Павло, Федір, Анастасія, Василина, Галина, Ніка.
Талісманом людини, народженої 10 березня, є аметист. Один із найпопулярніших самоцвітів, найдорожчий різновид кварцу. Здавна вірили, що аметист допомагає очиститися від негативу та утримувати рівновагу під час медитації.