• UA
  • RU
  • Нові обмеження на прикордонних територіях: що не можна робити

    15 Березня, 2024

    Днями набув чинності наказ, яким затверджено форму рішень, які дають дозвіл на в’їзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск у прикордонну смугу.

    З метою організації роботи з прийняття та надання рішень щодо дозволу чи відмови в дозволі на перебування в прикордонній смузі у прикордонному відомстві була проведена селекторна нарада з відповідальними за цю діяльність посадовими особами. Зокрема, було акцентовано увагу оперативному розгляді запитів та якісній перевірці зазначених особами підстав для отримання дозволів.

    Обмеження полягають у необхідності отримання дозволу особами, які планують перебувати у межах прикордонної смуги.

    Орган Державної прикордонної служби не пізніше 10 робочих днів з дня надходження звернення про надання або визнання недійсним дозволу та документів, що додаються до нього, приймає рішення про надання дозволу, про відмову в наданні дозволу або про визнання наданого дозволу недійсним.

    Про прийняте рішення орган Державної прикордонної служби не пізніше наступного робочого дня повідомляє заявника з використанням офіційного каналу зв’язку, зазначеного у зверненні.

    Окремо визначено категорію осіб, яким такі дозволи отримувати не потрібно. Зокрема, дозволи не потрібні:

    • особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон;
    • водіям вантажних автомобілів та супроводжуючим їх особам, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою здійснення мультимодального перевезення;
    • особам, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення, залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлено прикордонну смугу, без виконання зупинок, виходу на залізничних станціях у прикордонній смузі.

    У межах прикордонної смуги має також проводитися з дозволу та після інформування відповідно органу Державної прикордонної служби перед безпосереднім провадженням такої діяльності:

    • авіаційні роботи;
    • будівництво;
    • вирубування дерев і чагарників;
    • водокористування;
    • геологічне вивчення;
    • дорожні та інші дослідження;
    • гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні, водолазні роботи;
    • відео-, кіно- та фотознімання місцевості;
    • туристичні подорожі і стрибки з парашутів та інша діяльність.

    Дозволи на перебування у прикордонній смузі видаються органами ДПСУ, які безпосередньо виконують завдання у визначеній зоні відповідальності.

    Крім цього, Урядом установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30–50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону України з Російською Федерацією і Республікою Білорусь – шириною до 2 кілометрів, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

     

     

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    ГО «Бджола» в Камʼянському продовжує волонтерську діяльність

    Представники громадської організації «Бджола» у Волонтерському центрі плетуть маскувальні сітки, попит на які останнім часом...

    М’який і соковитий: як краще маринувати шашлик

    Тепла пора року асоціюється з головною стравою будь-яких посиденьок – шашлик. Тут важливо не тільки...

    Останній шанс: що посадити на городі до кінця травня

    Травень добігає кінця, але це не означає, що ви запізнилися зі своїми садово-городніми планами. На...

    17 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    17 травня в Україні День пульмонолога. Віряни вшановують пам’ять апостола Андроника і святої Юнії. Іменини...

    День пам’яті жертв політичних репресій

    Щороку в третю неділю травня ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій. Цей день слугує нагадуванням...