• UA
  • RU
  • Вейпи – справжня ціна зручності

    16 Березня, 2024 | Новини |

    Все більше українців відмовляються від звичайних сигарет на користь електронних. Сьогодні мова йтиме про одноразові вейпи. За останні декілька років через зручність, приємний запах та яскравість вони стали фаворитами серед молоді. Але якою є реальна ціна яскравості та зручності, читайте далі в матеріалі.

    Із розмови, підслуханої на зупинці: "П’ять вейпів, викурила за тиждень, а що – вони такі яскраві, рука сама тягнеться та й запах непоганий, мені найбільше подобається полунично-м’ятний…".

    Наврядче молода пані, розмову якої випадково почула на зупинці, знає, що насправді за різнокольоровою паличкою ховається маленьке зло із непередбачуваними наслідками. Якщо ви ще досі скептично налаштовані щодо школи вейпів, пропонуємо уважно прочитати цей матеріал, звернувши уваги на підтверджені факти.

    Факт № 1

    Першість тут за екологічною небезпечністю. Вся справа в тому, що така одноразова сигарета, вартістю від 400 гривень, розрахована на 2-3 дні, а далі все, що на неї очікує – смітник.

    Електронна сигарета, сама по собі, надзвичайно проста у використанні, тоді як процес її утилізації доволі складний та фінансовозатратний. По-перше, вейпи можна переробляти лише розділивши на елементи. По-друге, у їхньому складі міститься багато небезпечних хімічних сполук, таких як графіт, кобальт, мідь та нікель, тож утилізувати всі деталі можна тільки в спеціальних печах.

    Фото з відкритих джерел

    Факт №2

    До негативних факторів належить і вплив на здоров’я людини. Більше того, в Україні не має єдиної законодавчої бази, що регулює відносини між продавцями та покупцями, тож придбати та курити вейп може навіть дитина.

    Для того, щоб ви не на словах переконалися у вейпі як екологічній бомбі сповільненої дії, можна проекспериментувати, розділивши електронну сигарету на деталі, всього ми нарахували 14 елементів. Саме стільки містить лише одна сигарета, а вейперів,  тільки в Україні – тисячі.

    Фото з відкритих джерел

    Факт №3

    Багато хто перейшов на електронні сигарети не тільки через зручність, але й можливість курити в громадських місцях. Але з 11 липня 2022 року вейпи законодавчо заборонені для куріння, як і звичайні сигарети. За порушення заборони передбачений штраф до 170 грн, за повторне порушення – до 340 грн. За куріння у транспорті чи на зупинках відразу штрафуватимуть до 340 грн. За розміщення попільничок у не призначених для цього місцях передбачений штраф від 1 тис. грн. За продаж вейпів неповнолітнім загрожує штраф від 1020 грн до 10,2 тис. грн.

    Фото з відкритих джерел

    Від нікотинової залежності ці яскраві штуки також не позбавлять, тож вибір, звісно, за вами, але було б добре, якби все більша кількість людей свідомо відмовилися як від звичайних, так і електронних сигарет, дбаючи про себе, оточуючих і планету.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити