Лікування для ветеранів війни: як отримати безоплатні послуги та медикаменти
Якщо ветерану чи ветеранці необхідне лікування у стаціонарі, то вся медична допомога для них має бути безоплатною в тій лікарні, яка має договір із НСЗУ (Національна служба здоров’я України). Зверніть увагу: всі необхідні ліки також повинні надаватися пацієнту безоплатно.
Лікування у стаціонарі здійснюється за пакетом “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. Увесь обсяг послуг у ньому є гарантованим, вимоги докупити або доплатити – незаконні, пише mis.dp.ua.
Як перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ?
Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду або за телефоном контакт-центру НСЗУ – 16-77:
- Головна сторінка НСЗУ;
- Е-Дані (синя панель зверху);
- Аналітичні панелі (дашборди);
- Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій;
- Пунсонами на карті показані заклади з адресами, номерами телефонів та групами послуг, які уклали договір із НСЗУ.
Лікування за стаціонарним пакетом передбачає такі напрямки:
- кардіологія;
- неврологія;
- інфекційні хвороби;
- пульмонологія;
- гастроентерологія;
- педіатрія.
Ветеран і ветеранка мають право на безоплатні послуги:
- аналізи – крові, сечі, тестування на гепатити, глюкоза в крові, холестерин тощо;
- обстеження – ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та ін.;
- знеболення;
- ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів, а також ліки, закуплені МОЗ;
- інтенсивна терапія;
- харчування.
Докладніше про послуги за пакетом можна переглянути на сайті НСЗУ :
- розділ Контрактування;
- Контрактування 2024;
- Вимоги ПМГ 2024 – пункт 39.
Для безоплатного лікування у стаціонарі необхідно направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Також меддопомога буде безоплатною, коли ветерана чи ветеранку госпіталізувала у лікарню “швидка”, або якщо він чи вона самостійно звернулися по допомогу у невідкладному стані.
Які ліки ветерани можуть отримати безоплатно?
Щоб отримати препарати за програмою “Доступні ліки” потрібно звернутись до відповідного лікаря (декларація не обов’язкова):
- у разі серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, ХОЗЛ – до сімейного лікаря, терапевта або педіатра;
- для лікування розладів психіки та поведінки – до психіатра;
- для лікування епілепсії – до психіатра або невролога;
- для лікування нецукрового або інсулінозалежного діабету – до ендокринолога або лікарів, які надають первинну медичну допомогу;
- при хворобі Паркінсона – до невролога.
Лікар випише електронний або паперовий рецепт. З цим рецептом можна отримати безоплатні ліки або з доплатою в аптеці, яка має договір з НСЗУ.
Знайти найближчу можна:
- через чат-бот “Спитай Гриця”. Стежте за вказівками чат-бота і він вкаже, де найближча аптека. Натискаєте ЗНАЙТИ АПТЕКУ – НАЙБЛИЖЧІ АПТЕКИ – вибираєте хворобу, від якої необхідні ліки – ділитеся своїми координатами – та знаходите адресу найближчої до вас аптеки;
- зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже, де найближча аптека, яка має договір із НСЗУ, яка відпускає ліки за необхідним напрямком;
- через дашборд на сайті НСЗУ. У меню зліва оберіть ваш населений пункт та потрібний напрямок програми. Дашборд покаже аптеки, які відповідають вашому запиту, з адресами та телефоном
Аптеки, які беруть участь у програмі, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки”, а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку “+Інсуліни”.