Українських школярів вчитимуть фінансової грамотності та підприємництва
20 березня в Національному банку України відбулася конференція з фінансової грамотності "FinLit Forum". Майже 2 500 представників міжнародних організацій, державних органів, учасників фінансового ринку, експертів та освітян обговорювали розвиток у шкільній освіті фінансової грамотності, яка наразі набула особливого значення.
У конференції взяли участь представники Міністерства і науки України, зокрема генеральний директор директорату шкільної освіти Ігор Хворостяний.
Йшлося про те, що в 2025–2026 роках Міносвіти вводить у шкільну програму для 8 і 9 класів предмет "Підприємництво та фінансова грамотність".
"Фінансова грамотність – це знання та уміння, без яких складно жити в сучасному світі. Ще донедавна цій темі не приділяли належної уваги в школах, давали фрагментарні знання. З початком реформи "Нова українська школа" ситуація змінюється. Фінансова грамотність є наскрізною лінією в навчанні вже з 1 класу. Діти змалечку в ігровій формі вчаться планувати покупки, рахувати гроші, дізнаються, що їх можна збирати, тобто відкладати покупку на майбутнє, тощо. Для кожного віку дітей є свої завдання і підходи до викладання", – зазначив Ігор Хворостяний.
За його словами, з 8-го класу школи зможуть запровадити прицільний курс фінансової грамотності, який передбачає опанування складніших тем: взаємодію з банками, запуск бізнесу, цінні папери та інше.