+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.91

Субота, 21 Травня 2022 12:05:30
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.91

новини на пульсі:

У музколеджі Кам’янського відкрили меморіальну дошку Мирославу Скорику

04 Листопада, 2021

3 листопада у Кам’янському фаховому музичному коледжі відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки видатному українському композитору Мирославу Скорику.

 

На урочистому відкритті були присутні родичі та колеги Мирослава Скорика, дружина композитора Адріана Ярославівна, голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, перший заступник голови ДніпроОДА Володимир Орлов, Кам’янський міський голова Андрій Білоусов, керівництво та колектив коледжу, мешканці міста.

 

На відкриття завітав Андрій Білоусов

 

Очільник міста, під час виступу, відзначив, що це видатна подія для Кам’янського.

«Ми вшановуємо пам’ять генія, видатного композитора, Героя України, людини, твори якої стали золотим надбанням нашої країни. 2021 року ім’я Мирослава Скорика було присвоєно Кам’янському музичному коледжу. Упевнений, що коледж із честю та гордістю нестиме це високе звання, а студенти продовжать прославляти Україну на весь світ»

 

Відкриття меморіальної дошки

 

Мирослав Скорик – видатний композитор

 

Мирослав Скорик – Герой України, лавреат Шевченківської премії, автор багатьох камерно-інструментальних творів, балетів та опери «Моїсей», прем’єру якої благословив і профінансував Папа Іван Павло ІІ. Автор музики до понад 40 фільмів, серед яких славнозвісна кінострічка Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Працював над музичним оформленням культового мультсеріалу про козаків, завдяки чому джаз і твіст потрапляють в українську анімацію. А твір «Мелодія» Мирослава Скорика взагалі стала національним українським символом.

Історія Кам’янського музичного коледжу переплітається з важливою історичною подією у житті композитора. Півстоліття тому тут проходив концерт Дніпропетровської філармонії, де він був одним з диригентів, і тут вперше прозвучав його видатний концерт «Карпатський», який приніс композитору світове визнання.

 

Дружина Мирослава Скорика – Адріана

 

До відкриття меморіальної дошки у коледжі започаткували і дводенний музичний фестиваль. Дружина композитора Адріана Скорик подякувала всім, хто приєднався та підтримав реалізацію цього проєкту. На завершення заходу відбувся концерт.

 

Концерт з нагоди відкриття меморіальної дошли М. Скорику

 

Більше новин Кам’янського від МІС ТБ читайте та дивіться на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин