+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

35.79

П’ятниця, 7 Жовтня 2022 10:10:56
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

35.79

новини на пульсі:

Хрещення: кому можна, а кому не можна купатися в ополонці

16 Січня, 2022

19 січня відзначають Хрещення Господнє, і за традицією цього дня віруючі купаються в ополонці. Тож кому можна, а кому категорично не варто занурюватися в холодну воду?

Купатись у крижаній воді потрібно обережно навіть повністю здоровим людям. Перед заходом в ополонку роздягатися потрібно поступово: спочатку верхній одяг, потім взуття, далі розбиратися по пояс, і тільки через декілька хвилин заходити у воду. У крижаній воді можна перебувати лише 1–2 хвилини.

Різке занурення в холодну воду – стрес для організму. За короткий час стрес викидає в кров масу біологічних активів, антистресових речовин, комплекс гормонів, які викликають швидку реакцію на переохолодження, спонукаючи до зміцнення імунітету. Під час такого стресу в організмі відбувається викид ендорфінів (гормон щастя). Але тривалий час перебування в холодній воді може призвести до переохолодження та хвороб.

Вибравшись з ополонки, треба розтертися рушником та швидко одягнутися. А в теплому приміщенні випити чаю або настойки трав.

Головна небезпека купання в крижаній воді: серцевий напад через спазм судин, судоми, швидкий розвиток запалення легень.

Кому категорично протипоказано купатися у крижаній воді: людям, які мають серцево-судинні хвороби, захворювання бронхів, легень або гінекологічні, діабет, хвороби щитовидної залози, запалення нирок. Лікарі категорично забороняють купатися в ополонці дітям.

Якщо ж вам дуже хочеться взяти участь в обряді на Хрещення, але ви маєте хронічні хвороби чи будь-які інші протипоказання, то краще піти до церкви, набрати там води й принести додому. Дочекатися, коли вона стане кімнатної температури, і облити себе нею з голови до ніг.

У жодному разі не лізьте в ополонку у нетверезому стані – це шкодить здоров’ю.

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин