• UA
 • RU
 • Хрещення: кому можна, а кому не можна купатися в ополонці

  16 Січня, 2022

  19 січня відзначають Хрещення Господнє, і за традицією цього дня віруючі купаються в ополонці. Тож кому можна, а кому категорично не варто занурюватися в холодну воду?

  Купатись у крижаній воді потрібно обережно навіть повністю здоровим людям. Перед заходом в ополонку роздягатися потрібно поступово: спочатку верхній одяг, потім взуття, далі розбиратися по пояс, і тільки через декілька хвилин заходити у воду. У крижаній воді можна перебувати лише 1–2 хвилини.

  Різке занурення в холодну воду – стрес для організму. За короткий час стрес викидає в кров масу біологічних активів, антистресових речовин, комплекс гормонів, які викликають швидку реакцію на переохолодження, спонукаючи до зміцнення імунітету. Під час такого стресу в організмі відбувається викид ендорфінів (гормон щастя). Але тривалий час перебування в холодній воді може призвести до переохолодження та хвороб.

  Вибравшись з ополонки, треба розтертися рушником та швидко одягнутися. А в теплому приміщенні випити чаю або настойки трав.

  Головна небезпека купання в крижаній воді: серцевий напад через спазм судин, судоми, швидкий розвиток запалення легень.

  Кому категорично протипоказано купатися у крижаній воді: людям, які мають серцево-судинні хвороби, захворювання бронхів, легень або гінекологічні, діабет, хвороби щитовидної залози, запалення нирок. Лікарі категорично забороняють купатися в ополонці дітям.

  Якщо ж вам дуже хочеться взяти участь в обряді на Хрещення, але ви маєте хронічні хвороби чи будь-які інші протипоказання, то краще піти до церкви, набрати там води й принести додому. Дочекатися, коли вона стане кімнатної температури, і облити себе нею з голови до ніг.

  У жодному разі не лізьте в ополонку у нетверезому стані – це шкодить здоров’ю.

   

  Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  15 хвилин і апетитний сніданок готовий: ліниві вареники з екзотичною складовою

  Лінивими варениками вже нікого не здивуєш, але можна надати їм незвичайного смаку, додавши екзотичний інгредієнт...

  15 червня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  15 червня в Україні День архівів. Віряни вшановують пам’ять пророка Амоса. Іменини святкують Семен та...

  Захищаючи Україну, загинув кам’янчанин Ігор Афанасьєв

  0️5 червня поблизу населеного пункту Білогорівка на Луганщині, під час виконання бойового завдання, виявивши стійкість...

  Міський голова Андрій Білоусов провів черговий прийом громадян

  Люди зверталися з різних питань, більшість яких стосувалася житлово-комунального господарства, опалення, роботи громадського транспорту, соціальної...

  Перелік безкоштовних стоматологічних послуг для військових і ветеранів розширено 

  На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо розширення комплексної стоматологічної допомоги у разі...