+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.93

Середа, 30 Листопада 2022 08:11:48
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.93

новини на пульсі:

Район у Кам’янському-Дніпродзержинську двічі визнавали кращим в Україні

20 Серпня, 2022

«Нове житлове селище будівників Дніпродзержинської ГЕС». Фото А. Запари, з листівки 1962 року

Ми вже розповідали про історію житлового селища гідроенергетиків – одного з найзатишніших і найбільш впорядкованих районів міста другої половини ХХ століття. Варто сказати, що заслуги його проєктувальників та будівничих були належно оцінені – й неодноразово.

Першу премію конкурсу на кращі житлові будинки та громадські будівлі, збудовані в Україні 1959 року, отримали колективи будівельного управління Дніпродзержинської гідроелектростанції та «Укргідропроєкту» (начальник будуправління Богданов, архітектор Демюр, виконроб Терещенко), які розробили та здійснили проєкт забудови кварталів № 9 і 10 у селищі Дніпродзержинської ГЕС із застосуванням типових проєктів. Крім цього, Почесною грамотою на конкурсі відзначили котедж-готель за проєктом архітектора Орлова в житловому районі ГЕС.

Фото зі статті: Ковязин Б. Улучшать качество строительно-монтажных работ // Строительство и архитектура. – 1960. – №5.

 

А через три роки, за підсумками республіканського конкурсу 1962-го, район знову був удостоєний першої премії. Її присудили будівельникам управління «Дніпробуд» та проєктувальникам «Укргідропроєкту» (головний архітектор проєкту Демюр, старші архітектори Маяк і Коваленко), які здійснили комплексний благоустрій та озеленення житлового району Дніпродзержинської ГЕС. Зазначалося, що ці роботи велися одночасно зі спорудженням будівель, причому виконувалися вони з широким залученням громадськості. У житловому районі було висаджено багато зелені й квітів, що створило сприятливі умови для відпочинку.

Таким чином, новий район Кам’янського-Дніпродзержинська був визнаний кращим з-поміж усього збудованого в Україні у 1959 і 1962 роках. Чимало своїх достоїнств він зберіг і донині.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин