+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.93

Середа, 30 Листопада 2022 10:11:36
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.93

новини на пульсі:

Військовий облік жінок має бути лише добровільним, – Міноборони

05 Вересня, 2022

Ситуацію стосовно військового обліку жінок прокоментувала заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр.

Як пояснила Ганна Маляр, Міноборони розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільності постановки на військовий облік жінок. Зараз іде робота над законопроєктом разом з профільним комітетом Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

«Ми вже неодноразово заявляли, що постановку жінок на військовий облік встановлено законом. Тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно. Це повноваження Парламента. Якщо будуть прийняті зміни – Міноборони і Генштаб їх виконають», – наголосила заступниця Міністра.

Ганна Маляр зазначила: досвід розгортання всіх військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу свідчить, що на сьогодні в державі немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Разом із тим, для Збройних Сил залишається потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій. Тому в разі прийняття змін до згаданого закону Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби.

«Ще раз нагадую – йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила – лише за її згодою», – зазначила Ганна Маляр.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин