+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

36.74

П’ятниця, 19 Серпня 2022 10:08:12
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

36.74

новини на пульсі:

Як запобігти укусу кліща

07 Червня, 2022

Більшість укусів кліщів нешкідливі та не потребують медичного лікування. Але деякі кліщі (наприклад, «оленячий», лісовий кліщ та інші) можуть переносити шкідливі мікроби, що викликають такі захворювання, як кліщовий вірусний енцефаліт та хвороба Лайма.

Кліщі віддають перевагу трав’янистим, чагарниковим і лісистим ділянкам, кажуть у  Центрі громадського здоров’я МОЗ України, тому ви підвищуєте ризик контакту з ними, якщо любите ходити в походи, бігати, їздити на велосипеді або проводити час у саду на задньому дворі.

З огляду на це необхідно запастися засобом від кліщів, дотримуватись інструкції користування та наносити безпосередньо на шкіру лише тоді, коли це вказано на етикетці.

Слід перевіряти все своє тіло після перебування на вулиці, приділяючи додаткову увагу ділянкам навколо вух, у пупку та біля талії.

Якщо ви все-таки виявили кліща, найбезпечніший спосіб видалити його – використовувати пару пінцетів з тонкими кінчиками, дотримуючись вказівок Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Для цього також можна використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути пристрій до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати з боку в бік, а тоді повільно викрутити.

Кліщосмик. Фото з сайту Національної академії наук України 

 

Якщо пристрою немає, зробіть це пінцетом. Захопіть кліща якомога ближче до поверхні шкіри та витягайте повільно, без ривків. Якщо частини кліща залишилися всередині шкіри, спробуйте видалити їх пінцетом. Важливо дістати кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.

Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.

Збережіть кліща в пакеті, щільно закрийте та покладіть в морозильну камеру – на випадок, якщо у найближчі тижні у вас виникнуть незвичні симптоми.

Уникайте народних засобів.

Якщо ви маєте домашніх тварин, слідкуйте за ними, завжди оглядайте після прогулянки.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин