+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

30.91

Субота, 21 Травня 2022 12:05:04
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

30.91

новини на пульсі:

15 цікавих фактів про фільм «Сам удома»

25 Грудня, 2021

Напевно, немає такої людини, яка б жодного разу не дивилася дилогію фільмів «Сам удома». Перша частина вийшла 31 рік тому і з того часу її перегляд встиг стати доброю новорічною традицією. Це стало чимось природнім для українських глядачів, як прикрасити ялинку, приготувати салат олів’є або купити мандарини до святкового столу.

 

Цікавих фактів довкола цього фільму існує чимало. Ми вибрали для вас п’ятнадцять – якісь із них ви вже знаєте, а якісь ще зможуть вас здивувати.

 • За свою участь у першому фільмі Маколей Калкін отримав гонорар у 100 тисяч доларів, а вже за другий фільм – 8 мільйонів.
 • Саме після фільму «Сам удома» режисер Кріс Коламбус став проводити кастинги не лише для дітей, а й для їхніх батьків. Цьому сприяли численні скандали Кріса та батька Маколея Калкіна, з яким неможливо було вести діалог.
 • Актор Джо Пеші напочатку забував, що знімається в сімейному фільмі, тому в декількох сценах при отриманні травм він смачно лаявся. Саме тоді режисер порадив йому вимовляти не лайки, а якісь схожі слова. Так і народилися ці кумедні прокляття, які ми чуємо від Гаррі протягом обох фільмів вже 30 років поспіль.

Джо Пеши в роли Гарри

 

 • У 2015 році вийшла короткометражка про Кевіна МакКалістера, який подорослішав (його теж зіграв Маколей Калкін), де він розповідає свою історію та підкреслює, що пережите в дитинстві завдало його психіці серйозних травм і що він ненавидить Різдво. А ще, саме події, що відбувалися протягом двох фільмів, зробили його справжнім соціопатом.

 • З недавнього часу «Сам удома» деякі користувачі інтернету стали називати «Пилою» для всієї родини. Цьому сприяють багато схожих рис обох фільмів і загальна схожість головних персонажів – вони створюють смертельно небезпечні пастки, які покликані завдати людям, що потраплять у них, нереальний біль.
 • У реальному житті майже всі травми, отримані грабіжниками-невдахами Гаррі та Марвом під час фільму, вкрай тяжкі, а деякі взагалі смертельні. Кілька років тому їх попросили прокоментувати лікаря-хірурга. Фахівець проаналізував усі каліцтва та констатував: для того, щоб завершити дві частини фільму, потрібна була б ціла бригада злочинців: 9 Гаррі та 14 Марвів.
 • Чимало глядачів хвалять акторську гру у фільмі, часто виділяючи поряд з Маколеєм Калкіним Джо Пеші та Деніела Стерна (Гаррі та Марв, відповідно). Секрет простий: актори думали, що це буде другорядна сімейна комедія, яка пройде повз глядачів, тому просто відривалися на зйомках і щиро дуркували у кадрі. І саме це стало однією зі складових унікальної атмосфери фільму.

Джо Пеші та Деніел стерн на знімальному майданчику

 • А от актор Джон Герд навмисно зривав зйомки через невіру в успіх фільму і лише коли фільм став касовим хітом, попросив вибачення у своїх колег. І якщо Джо Пеші та Деніел Стерн просто від душі дуркували та кривлялися на камеру, то у Джона це виявлялося в постійних запізненнях і навмисному псуванні дублів, тож деякі сцени доводилося перезнімати кілька разів. Засуджуємо таке.
 • На етапі постпродакшну з фільму видалили багато сцен, які зараз доступні на Youtube. Більшість із них не впливають на сюжет. Хоча на окрему увагу заслуговує момент міркувань Гаррі про те, чому він ненавидить Різдво. Ця сцена була видалена, бо її вважали надто похмурою для сімейної комедії.
 • Одна з найбільш тривожних та визначних музичних тем фільму заснована на українській пісні «Щедрик».
 • Деніела Стерна, який зіграв Марва, запрошували на зйомки у 4-у частину франшизи, але актор відмовився.
 • Джо Пеші був щиро захоплений професіоналізмом Маколея Калкіна та жартома називав його «старим». Усе тому, що хлопчик поводив себе на майданчику, як дорослий актор – справжній професіонал своєї справи. Це ж відзначав і режисер Кріс Коламбус.

Джо Пеши и Маколей Калкин

 • На сьогодні франшиза «Сам удома» налічує 5 фільмів та 1 перезапуск.
 • Режисер Кріс Коламбус наполягав на тому, щоб не можна було зрозуміти, в якому році відбуваються події “Самого вдома”. Саме тому у стрічці були створені декорації, які не можна точно віднести до певного часу. “Фільм повинен виглядати свіжим навіть через 20 років!” – говорив режисер знімальній групі.
 • Перша частина фільму потрапила до Книги рекордів Гіннеса, як найкасовіша комедія всіх часів та народів. Її загальні збори становили майже півмільярда доларів. А це, на секунду, був 1990-й рік.
актори
а ось так змінилися актори улюбленого фільму за 30 років…

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин