• UA
  • RU
  • Як правильно доглядати за книгами: поради для книголюбів

    30 Березня, 2024

    Електронні книги завоювали вже більше половини книжкового ринку. Але, незважаючи на це, паперові книги все ще користуються великою популярністю. Особливо в м’якій палітурці. І якщо ви хочете, щоб вони якомога довше зберігали свій прекрасний вигляд, то потрібно врахувати деякі моменти їхнього зберігання та використання. Завдяки правильному зберіганню ви зможете і через 20 років отримати задоволення не тільки від змісту книги, а й від її зовнішнього вигляду.

    Дотримуйтесь гігієни під час читання книги

    Читати за їжею шкідливо. І не тільки для вашого здоров’я, а й для стану ваших книг. А ось паперові книги нагадають про ваше свинство плямами на своїх сторінках.

    Трапляється, що сторінки книги незручно перегортати. Наприклад, через те, що вони склеїлися. Не потрібно змочувати для цього ваші пальці слиною. Якщо така жорстка необхідність намочити пальці й виникла, то використовуйте для цього вологу губку.

    Тримайте більш естетичне фото і ні в якому разі не облизуйте свої пальці! / Фото: з мережі

    Не заламуйте книги

    Книги в м’якій палітурці дають змогу взяти їх із собою в маленькій дамській сумочці та не займуть багато місця в рюкзаку. Та й ціна нижча. Але завжди є одне але: книжки в м’якій палітурці більш крихкі порівняно з книжками з твердою палітуркою. Вони не можуть пережити місяць постійного використання без наслідків. Тому, щоб зберегти їхній зовнішній вигляд, потрібно докладати більше зусиль.

    Хтось винахідливий колись винайшов закладку. То використовуйте ж закладку, якщо ви перериваєте ваше читання. І не потрібно згинати сторінки. Таким чином ви порушуєте структуру аркуша книжки, і ні до чого доброго це не призведе.

    Завжди закривайте книжку, якщо ви її не читаєте. Місце, де ви читали, ви не втратите, адже є закладки. А ось залишати книгу відкритою не варто. Це шкодить її палітурці. А ще, коли тримаєте книжку, намагайтеся не згинати її. Дуже важко повернути книзі колишню форму.

    Книги з м’якими обкладинками не завжли зручно читати, але подумайте проїх майбутній стан / Фото: з мережі

    Зберігайте книги в сухому місці

    У жодному разі не зберігайте книги в сирих місцях. Через вогкість ваші книжки вберуть у себе вологу і набудуть хвилеподібної форми. Не варто використовувати для зберігання такий вид матеріалу, який може сприяти розвитку цвілі. Наприклад, фольгу, обгортковий папір або пластикові пакети.

    Найкраще місце для зберігання книжок – там, де температура постійна і становить приблизно 20-24 градуси за Цельсієм. Якщо ви справді хочете зберегти книгу, загорніть її в пухирчасту плівку. І за можливості розмістіть книги вище. Це захистить їх у разі затоплення вашого житла.

    Перевозьте ваші книги в окремому пакеті

    Книги в рюкзаках і дамських сумках схильні до пошкоджень, наприклад, коли ви дістаєте потрібний вам документ. Або просто труться об який-небудь інший предмет під час ходьби. Сторінки згинаються, обкладинка дряпається.

    Тому варто покласти книжку в окремий пакет. Непоганим варіантом є зіп-пакети. Це пакети із замком, який не пропускає ні вологу, ні повітря. Ідеальний же варіант – це пластиковий бокс. Наприклад, такий, у яких зазвичай носять їжу. Якщо, звісно, у вас достатньо місця в рюкзаку чи сумці.

    Зараз мас-маркет представляє безліч варіантів для збереження речей / Фото: з мережі

    Ремонтуйте ваші книжки

    Деякі книжки, незважаючи на всі обережності, можуть втратити свою форму. Трохи клею, скотчу і кілька аркушів чистого паперу, і ваші книжки знову будуть у строю. І не потрібно чекати моменту, коли книга розвалиться повністю. Ремонтуйте її одразу ж, щойно надірветься якась сторінка або що-небудь відклеїться.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Міністр освіти і науки розповів про зміни викладання предмету «Захист України»

    Освітню програму дисципліни «Захист України» повністю переписали, прибравши радянський підхід. Більш того, викладання за новою...

    Кулінарний символ весни: рецепт запеченої спаржі з фетою

    Останні роки тенденція вважати спаржу, або ще називають аспарагусом, чимось екзотичним вже майже не зустрічається....

    Свято маленьких велетнів: Міжнародний день чихуахуа

    Чихуахуа, ці маленькі собачки з великим характером, святкуються в світі не тільки за їх компактність...

    15 Травня – Міжнародний день сім’ї: свято любові, підтримки та розуміння

    Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. Це свято було запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН у...

    У Кам’янському пройшов Відкритий Всеукраїнський турнір з кіокушин карате-до «Воїн світла»

    У Кам’янському пройшов Відкритий Всеукраїнський турнір з кіокушин карате-до «Воїн світла» пам’яті полеглого кам’янчанина Олександра...