• UA
  • RU
  • Попри війну, видобуток вугілля в Україні збільшується

    02 Квітня, 2024

    Перед подіями 2014 року Україна бачила перспективи у розвитку шахтарства й енергетики. Однак російське вторгнення на сході країни значно ускладнило ситуацію. Значна частина вугільних шахт опинилася під контролем непідконтрольних уряду сил, що призвело до зменшення видобутку та загрози енергетичній безпеці.

    Роль вугільної галузі для України не може бути переоцінена. Вугілля є важливим джерелом енергії, а також використовується в металургії та хімічній промисловості. Вугільна галузь створює робочі місця для тисяч громадян і робить суттєвий внесок у бюджет країни через сплату податків.

    Кам’яне угілля має чимало напрямів використання. Так, наприклад, виробництво пластмас, коксу, електричної енергії та агломерація залізних руд були б неможливі.без застосування вугілля. При збагаченні отримують також: активоване вугілля, штучний графіт; добуваються ванадій, ґерманій, сірку, ґалій, молібден, цинк, свинець та інші елементи. Попри вищезазначене головними споживачами вугілля залишаються ТЕС (42 %), металургія (20 %), та комунально-побутовий сектор (16 %).

    Одним з найбільш перспективних напрямів застосування вугілля це його перегонка на рідке паливо. Також існує декілька шляхів неенергетичного застосування вугілля на основі термохімічної переробки для його оптимального використання і забезпечення охорони природи.

    Показник видобутку перевищує довоєнні показники

    Попри воєнні ризики, обстріли, знеструмлення та нестачу персоналу видобуток вугілля на державних шахтах впродовж кількох місяців перевищує довоєнні показники. З початку року обсяги видобутку зросли на понад 24 %.

    Якщо у березні 2022 року на державних вугледобувних підприємствах було видобуто 173 тисячі тонн і ця цифра протягом тривалого часу зменшувалася, то у січні 2024 року видобуток склав 178 тисяч тонн вугілля, у лютому – 197 тисяч тонн, а за підсумками березня видобуток склав 221 тисячу тонн – це на 24 % більше, ніж у січні.

    «Якісні показники роботи державної вугільної галузі – результат постійної спільної роботи Міненерго з вугледобувними компаніями. І ми маємо подальші плани розвитку, які дозволять нам не тільки стабілізувати ситуацію в галузі, але й підштовхнути до подальшого розвитку, зокрема, збільшуючи обсяги видобутку вугілля, що важливо у межах підготовки до наступного опалювального сезону», – зазначив заступник Міністра енергетики України Олександр Хейло.

    Дійсно, завдяки зростанню видобутку вугілля на державних підприємствах нарощуються і його запаси на складах енергетичних підприємств. Зокрема, на кінець березня на складах ТЕЦ і ТЕС було накопичено майже 1 млн 208 тисяч тонн вугілля, що на 508 тисяч тонн більше, ніж передбачалося планом. Це важливо для підготовки до опалювального сезону 2024 – 2025 років, яка вже розпочалася на вітчизняних електростанціях там, де це дозволяють безпекова ситуація та відновлення після масштабних російських обстрілів.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Дев’ятьох втікачів спіймали на кордоні з Румунією

    Співробітники Державної прикордонної служби України затримали дев’ятьох чоловіків поблизу румунського кордону. Вони перебували у одному...

    Скільки дітей народилося в Кам’янському минулого тижня

    Про те, скільки дівчаток та хлопчиків з’явилося на світ у Кам’янському за минулий тиждень, повідомив...

    Цьогоріч на Дніпропетровщині безоплатно видали майже 10 тис засобів реабілітації

    У 2024-му на Дніпропетровщині видали майже 10 тис засобів реабілітації на більш ніж 115 млн...

    17 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    17 травня в Україні День пульмонолога. Віряни вшановують пам’ять апостола Андроника і святої Юнії. Іменини...

    15 Травня – Міжнародний день сім’ї: свято любові, підтримки та розуміння

    Міжнародний день сім’ї відзначається щорічно 15 травня. Це свято було запроваджено Генеральною Асамблеєю ООН у...