Перше зараження смертельною хворобою від оленів: загинуло вже двоє мисливців
Двоє американців, імовірно, є першими, хто інфікувався пріонною хворобою від оленів. Пацієнти споживали м’ясо тварин, які були впольовані у регіоні поширення захворювання.
Пріонна хвороба – виснажлива недуга, спричинена накопиченням у нервовій системі патологічно згорнутих білків – пріонів.
Ця хвороба починає поширюватися Північною Америкою. При цьому першими стурбованість висловили мисливці, які помітили дивну поведінку оленів. Пріони спричиняють зміни в мозку та нервовій системі. Тварини пускають слину, стають млявими, виснаженими, спотикаються та мають характерний “порожній погляд”. Ці симптоми змусили деяких назвати це “хворобою оленів-зомбі”. Вона поширюється через сімейство оленячих: оленів, лосів та північних оленів. Це смертельно небезпечно, і немає відомих методів лікування чи вакцин.
Перші зараження
Медики описали випадок 72-річного американського пацієнта. Він поступив до лікарні після того, як раптово з’явилося спантеличення та агресія. Його почали лікувати, але чоловік помер через місяць. Розтин після смерті підтвердив, що у чоловіка була хвороба Кройцфельда-Якоба, яка спричинена пріоном.
Трохи раніше помер його друг, який разом із ним полював. У другого пацієнта також було виявлено хворобу Кройцфельда-Якоба.
Дотепер не було виявлено випадків передачі пріонної інфекції від тварин до людей.