Природність кольору великоднім яйцям личить. Як зробити натуральні барвники для крашанок
Вже зовсім скоро Великдень. Як правило, цього дня в українців стіл ламається від всіляких смаколиків, і окреме місце на ньому посідають крашанки. Оскільки вже не один рік поспіль у пошані екологічність, багато господинь звертають увагу і на натуральність барвників для фарбування великодніх яєць. Пропонуємо вам ознайомитися із бюджетними, але дієвими прикладами натуральних барвників, які точно наповнять ваш святковий стіл веселковою барвою.
Головний секрет яскравості та рівномірності кольору – перед фарбуванням яйця потрібно обезжирити. Для цього їх протирають оцтом, спиртом чи горілкою. А далі все залежить від вашого бажання, уяви і зовсім невеликого арсеналу компонентів з пігментом яскравості.
Багряна, оранжева та коричнева барва
Перше місце і традиційно, і за зручністю та доступністю за лушпинням цибулі. Зауважте, що більш насиченим вийде колір із яєць із темною шкаралупою, тоді як для мармурового відтінку підійдуть світленькі.
Для фарбування 2 склянки цибулиння заливаємо 2 л води, відварюємо приблизно 1 годину на маленькому вогні. Потім у цьому відварі варити яєчка, для супер насиченого кольору можна не виймати лушпиння.
Для коричневого кольору також підійдуть кава або міцний чорний чай.
Жовті сонечка
Сонячні крашанки легко зробити за допомогою куркуми. На літр води додайте всього три столові ложки порошкової спеції та зваріть у цьому відварі яйця.
Для блідо-жовтого відтінку відваріть яйця у міцному ромашковому чаї (5 пакетиків на 1 л води).
Найприємніший для ока – зелений
Для стійкого кольору найкраще підійдуть заморожений шпинат, свіжі петрушка чи кропива та інша зелень. Залиште відвар настоюватися на ніч, а зранку опустіть у нього яйця на три години.
Для болотаняго кольору, за такою ж методикою, можна використовувати відвар зеленого чаю.
Небесна блакить
Для отримання блакитного кольору потрібно нарізати червонокачанну капустину в каструлю, залити її невеликою кількістю води та кип’ятити на повільному вогні до 45 хвилин. Після того як відвар охолоне, додайте 4-5 столових ложок оцту та покладіть туди на 30 хвилин попередньо зварені яйця.
Тоді як для фіолетового кольору потрібно замочити вже зварені яйця у свіжовичавленому соці капусти.
Синьо-волошковий
Для глибокого та приємного кольору підійдуть смачні заморожені ягоди чорниці або лохини.
Жменю ягідок розітріть у пюре, додайте трішки води та замочіть у цій рідині варені яйця на три години.
Для темно-синього кольору можна використати чай каркаде чи гібіскус
Відваріть настій (30 хвилин нехай покипить) і додайте до нього яйця – за 10 хвилин у цій чайній гущі яйця отримають новий колір.
Трендовий чорний
А якщо хочете здивувати гостей, зробіть чорні крашанки. Вам знадобляться ягоди бузини, які можна як зібрати влітку, так і придбати.
З ягід потрібно зварити настій та лишити в ньому яйця на три години, а то й на ніч.
Ось недалечко червоне яєчко
Для рожевого кольору крашанок стане в нагоді наш рідненький червоний буряк. Спочатку вам треба натерти свіжий червоний буряк та вичавити сік. Далі в ньому замочити вже зварені яйця мінімум на три години.
І наостанок, відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко радить: "Щоб крашанки блищали, дістаньте їх із фарби, викладіть на тарілку, щоб повністю висохли, а потім змочіть ватний диск у соняшниковій олії та змастіть кожне яйце. Буде краса!".
Яскравих вам крашанок та світлого Великодня!