Українські полярники пояснили, чому кити вистрибують із води
Одне з найбільш видовищних видовищ в Антарктиді – це стрибки китів. Кити часто стрибають, але зафіксувати це на камеру – велика удача.
На відео з води виринає молодий представник горбанів. Саме цей вид вважається найбільш стрибучим серед свого підряду вусатих китів.
Стрибок є одним з типів поведінки горбанів на поверхні води, яких загалом налічують понад 20 видів.
Під час стрибків бувають різні типи обертів – за годинниковою стрілкою, проти неї або взагалі без повороту, коли кит падає на спину чи бік.
Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" пояснюють, чому кити так роблять. По-перше, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й "почухатися" об воду. По-друге, так вони комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал.
Але це лише гіпотези, тому що ми й досі дуже мало знаємо про цих найбільших тварин планети, сильно винищених людиною під час китобійного промислу.
Водночас нині українські вчені активно долучаються до вивчення китоподібних в Антарктиці З 2018 року на нашій станції “Академік Вернадський” була започаткована комплексна програма їхнього дослідження. Вона, зокрема, включає фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків китів.