День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру

18 Травня, 2024 |

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.

День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM: "Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ".

День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

Що таке сучасний музей? Адже це не просто місце зберігання експонатів. Нині це мультикультурний простір, що, зберігає історичну памʼять і формує національну свідомість українців, виховує і надихає, наближає нас до мистецтва та історії.

Напередодні Міжнародного дня музеїв, у залі Музея історії нашого міста відбулась зустріч. Цьогорічною темою якого є "Музей: освіта та дослідження". Завітали привітати музейників почесні гості. Вітали працівників за сумлінну працю, відданість музейній справі, вагомий особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини, популяризацію унікальних духовних надбань українського народу.

День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

Також у цей день, Наталія Буланова – директорка Музея історії м. Кам’янське, презентувала свою авторську книгу "Невідоме Тритузне. Слідами зниклого села" (історичні нариси).

Музей – це унікальне місце, де минуле зустрічається з теперішнім, це місце памʼяті. Нині наш музей проводить важливу роботу щодо збереження пам’яті про російсько-українську війну, пам’яті про наших захисників.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Створиться справжня олімпійська родина: Ольга Харлан виходить заміж за призера Олімпіади у Парижі

Найтитулованіша українська спортсменка та Олімпійська чемпіонка-2024 Ольга Харлан виходить заміж за італійського олімпійця, також фехтувальника...

Солодкий болгарський акцент: соус лечо до м’яса та овочів

Неординарний і солодкий смак угорського соусу лечо стане кращим доповненням до ваших м’ясних страв вже...

У Камʼянському музичному коледжі представили нову збірку

Камʼянський фаховий музичний коледж імені Героя України Мирослава Скорика представив нову книгу. На початку серпня...

У Кам’янському молодий фельдшер "швидкої" вперше прийняв пологи

Про черговий випадок стрімких пологів, прийнятих медиками "швидкої", розповіла завідувачка Кам’янської станції обласного Центру екстреної медичної...

Від гри до культури: як Україна святкує День кіберспорту

7 вересня Україна святкує День кіберспорту – важливий момент для всіх шанувальників електронних ігор та...