• UA
 • RU
 • День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру

  18 Травня, 2024

  18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.

  День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

  Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

  За словами Жака Перо, президента ICOM: «Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

  День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

  Що таке сучасний музей? Адже це не просто місце зберігання експонатів. Нині це мультикультурний простір, що, зберігає історичну памʼять і формує національну свідомість українців, виховує і надихає, наближає нас до мистецтва та історії.

  Напередодні Міжнародного дня музеїв, у залі Музея історії нашого міста відбулась зустріч. Цьогорічною темою якого є «Музей: освіта та дослідження». Завітали привітати музейників почесні гості. Вітали працівників за сумлінну працю, відданість музейній справі, вагомий особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини, популяризацію унікальних духовних надбань українського народу.

  День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру / Фото: МІС ТБ

  Також у цей день, Наталія Буланова – директорка Музея історії м. Кам’янське, презентувала свою авторську книгу «Невідоме Тритузне. Слідами зниклого села» (історичні нариси).

  Музей – це унікальне місце, де минуле зустрічається з теперішнім, це місце памʼяті. Нині наш музей проводить важливу роботу щодо збереження пам’яті про російсько-українську війну, пам’яті про наших захисників.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Меморіал загиблим захисникам України – проєкт місця пам’яті, який нарешті втілюють в життя у Кам’янському

  З початком повномасштабного вторгнення від російського ворога загинуло вже більше ніж 300 кам’янчан. Для поховання...

  Робила 4 тисячі затяжок на тиждень: у 17-річної дівчини розірвалася легенева плевра через вейпінг

  17-річна дівчина із Великої Британії Кайла Блайт ледь не померла після того, як вейпінг пробив...

  Для уникнення блекауту: на Дніпропетровщині тимчасово скасовано 14 електричок

  З метою уникнення блекауту «Укрзалізниця» зменшила споживання електроенергії, переглянувши графік руху деяких приміських електропоїздів. Як...

  «Укрзалізниця» планує збудувати мережу власних електростанцій

  Компанія «Укрзалізниця» планує побудувати десятки газових електростанцій загальною потужністю до 250 МВт у різних регіонах....

  Помста по-кам’янському: зловмисник облив бензином та підпалив хату сусіда

  У Кам’янському районі між двома сусідами зав’язалася сварка. Пізніше ображений сусід вирішив помститися знайомому. 7...