![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/1-7.png)
День музеїв: від минулого до сучасності, шануємо історію та культуру
18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те, наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/2-6.jpg)
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) було прийнято пропозицію про заснування цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
За словами Жака Перо, президента ICOM: «Музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/3-8.jpg)
Що таке сучасний музей? Адже це не просто місце зберігання експонатів. Нині це мультикультурний простір, що, зберігає історичну памʼять і формує національну свідомість українців, виховує і надихає, наближає нас до мистецтва та історії.
Напередодні Міжнародного дня музеїв, у залі Музея історії нашого міста відбулась зустріч. Цьогорічною темою якого є «Музей: освіта та дослідження». Завітали привітати музейників почесні гості. Вітали працівників за сумлінну працю, відданість музейній справі, вагомий особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини, популяризацію унікальних духовних надбань українського народу.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/4-6.jpg)
Також у цей день, Наталія Буланова – директорка Музея історії м. Кам’янське, презентувала свою авторську книгу «Невідоме Тритузне. Слідами зниклого села» (історичні нариси).
Музей – це унікальне місце, де минуле зустрічається з теперішнім, це місце памʼяті. Нині наш музей проводить важливу роботу щодо збереження пам’яті про російсько-українську війну, пам’яті про наших захисників.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-46-768x746.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 24 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/b4d35e1bbedeb9e71e5bf7db382b4ae2-768x432.jpg)
22 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/image-3-768x432.jpg)
Гречка стане дорожчою: невтішні прогнози зростання цін
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/5f1ebae514cd3-768x509.jpg)
Ніжно та оригінально: салат с персиками та моцарелою
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/1643206492-768x512.jpg)