ТОП-3 збірки сучасної української поезії від Бібліотеки на Шевченка
Сучасна українська поезія вражає своєю різноманітністю тематики та стилів, віддзеркалюючи складність сучасного життя та глибину національного духу. Вона відома своєю виразністю, чуттєвістю та глибоким зв’язком з історією та культурою України. Бібліотека на Шевченка пропонує топ-3 збірки, які розкриють вам поетичну душу наших сучасників.
Наталка Білоцерківець, "Ми помрем не в Парижі"
До збірки однієї з найважливіших сучасних українських поетес увійшли вірші з усіх її збірок: "Балада про нескорених" (1976), "У країні мого серця" (1979), "Підземний вогонь" (1984), "Листопад" (1989), "Алергія" (1999), "Готель Централь" (2004). Це найповніше на сьогодні вибране авторки.
Маріанна Кіяновська, "Блискавка зустрічає воду і вітер"
Нова поетична книжка Маріанни Кіяновської – це не просто рефлексії на події сучасного етапу війни Росії проти України, а цілісне ліро-епічне полотно, глибоко закорінене в українській і світовій культурі, від Вергілія і Шевченка – до пісень "Бітлз" і "Мертвого Півня". Видання побудоване як продовження її попередньої збірки "Бабин Яр. Голосами", бо війна – щоразу війна, геноцид – щоразу геноцид, боротьба з ворогом і віра у перемогу – це завжди боротьба з ворогом і віра у перемогу, навіть якщо все, що у тебе є, – небо над головою, земля під ногами, ти сам, твій розум і твоє людське серце.
Сергій Жадан, "Життя Марії"
Найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягти порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці "Життя Марії" Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста.