В Україні фундука вирощують більше за волоський горіх
На сьогоднішній день промислові фундукові сади займають в Україні 5,5-6 тис. га, що майже утричі більше, ніж у 2019-2020 роках. Зараз аграрії шукають рентабельнішу заміну зерновим, що впали в ціні, і фундук є прекрасною альтернативою.
У структурі садівництва України більші обсяги площ садів засаджені саме горіховими культурами, а не плодово-ягідними.
За даними експерта Макара Терещенко, засновник господарства Hazelstar, наразі площі під фундуковими насадженнями вже перевищили площі промислових садів волоського горіху, які у 2019-2020 роках складали 5 тис. га, але з тих пір тільки зменшувалися.
"На фоні того, що через війну рентабельність зернових культур падає, люди шукають їм більш рентабельну заміну, з тривалою перспективою, – пояснює тренд зростання фундука пан Терещенко. – До того ж, нас з’явилася культура споживання фундука і одночасно ми згадуємо, що ліщина – є традиційною для України культурою".
Перспективи вирощування
Кліматичні умови України надають велику перевагу для фундуківства, тому що баланс кількості сонячних і вологих днів сприяє насиченню фундука жирами у дуже великому обсязі.
Ще однію перевагою є значні обсяги врожайності, з одного куща можна зібрати 5-8 кг горішків. До того ж,зараз ці горіхи мають великий попит у кондитерів всього світу.
Тривалий термін зберігання збільшує популярність даної культури, горішки можна зберігати до 2 років без втрати смакових якостей. Головне – добра просушка й зберігання плодів за належних умов.