Новомосковськ чи Самар: скандал у ВР щодо дерусифікації населених пунктів
Сьогодні, 18 вересня, Верховна Рада відкрила голосування за затвердження законопроєкту №11188, в якому йдеться про дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Проєкт постанови №11188 передбачав зміну назв семи районів, 15 міст, 56 селищ і 263 сіл згідно із законом “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії”.
Зокрема, утверджені зміни торкнулись би і Дніпропетровщини, із запропонованих: перейменування міста Новомосковськ на Самар, Павлоград мав стати Матвіївим, а село Першотравневе на Нікопольщині – Мозолевським.
“За” постанову проголосували лише 208 народних депутатів, а 75 утримались, 3 – голосували “проти”, а 5 – не брали участі в голосуванні. Депутати почали вимагати переголосування та блокують трибуну.
Члени партії “Європейська Солідарність” зараз вимагають зібрати погоджувальну раду і винести провалену слугами і ОПЗЖ постанову про перейменування 330 міст, селищ і сіл.
“Дивіться, біля трибуни зібралися представники всіх, окрім ОПЗЖ, тут є навіть адекватні слуги. Ми прийняли рішення, що парламент не буде працювати, поки не буде прийнята постанова про 330 перейменувань всіх цих населених пунктів, які досі мають назву прізвищ катів українського народу”, – зазначає депутатка Ірина Геращенко.
Інша депутатка Вікторія Сюмар називає такі дії частини парламенту цинічними.
“Партія влади зіграла в звичну гру – пообіцяти і кинути. В той час, коли країна вмита кровʼю українців через війну москви, ми досі називаємо свої міста московитськими назвами.”
Слід зазначити, що серед запропонованих змін також буди: місто Южне в Одеській області на Порт-Анненталь, Первомайськ у Луганській області на Сокологірськ, Новопсков у Луганській області на Айдар, а також Червоноград у Львівській області на Шептицький.