Вегетаріанці, пескетаріанці та флекситаріанці: хто що їсть
Подетально пояснимо вам, в чому заключається різниця між цими, як виявилось, різними категоріями.
Хто такі вегани?
Вегани не вживають їжу, у виробництві якої якимось чином замішані тварини. У списку не тільки м’ясо, риба і морепродукти, а й усе молочне і яйця, а також продукти з желатином (його отримують із кісток тварин). Основним джерелом білка слугують бобові та гриби. Деякі вегани відмовляються від меду, бо в бджіл забирають запаси, які вони робили для власного виживання.
Перевірочне запитання: “Чи брали участь тварини або комахи у виробництві продукту і чи довелося когось заради цієї їжі вбити?”
Дискусійний момент – інжир, який запилюється осами: оси залишаються всередині, і, технічно, щоб отримати один дозрілий плід, одна оса має померти.
Хто такі вегетаріанці?
Вегетаріанці не їдять продукти, в яких міститься плоть тварин: м’ясо, рибу, морепродукти. Щоб визначити, чи підходить їжа вегетаріанцю, поставте запитання:
“Ця їжа була живою?” Якщо відповідь – так, для вегетаріанця ця їжа не підходить.
Вегетаріанці їдять те, що тварини виробляють, – молоко, яйця, мед, сир. Із сиром, щоправда, є нюанс: якщо його заквашували за допомогою сичужного ферменту, який отримують зі шлунків телят або ягнят, його не зможе з’їсти ні вегетаріанець, ні веган. А ось сир із мікробіологічною закваскою серед вегетаріанців вважається їстівним.
Ововегетаріанці їдять яйця, але не молочні продукти, а лактовегетаріанці, навпаки, вживають у їжу молочні продукти, але відмовляються від яєць.
Хто такі пескетаріанці?
Пескетаріанці виключають зі свого харчування м’ясо, але залишають рибу та морепродукти. Наприклад, така людина відмовиться від телячого шашлику, але зможе з’їсти на вечерю стейк із форелі або перекусити онігірі з тунцем. Також їм підходять у їжу устриці, риб’яча ікра, морські їжаки і все, що класифікується як морепродукт. Не всі флекситаріанці їдять восьминогів, як найрозумніших мешканців океану, але все залежить від людини.
Хто такі флекситаріанці?
Флекситаріанці – люди, які здебільшого дотримуються вегетаріанської дієти (їдять молоко та яйця), але іноді можуть собі дозволити з’їсти м’ясо або рибу. Відмінність флекситаріанців від тих, хто просто їсть будь-яку їжу, полягає в тому, що для них основний білок – рослинний. Хтось стає флекситаріанцем, щоб підтримати партнера, який дотримується більш суворої дієти: тоді людина може відмовлятися від поїдання тваринних продуктів удома, але, як і раніше, їсть м’ясні та рибні страви в кафе або в гостях. Незалежно від того, якої дієти дотримується людина, яку ви зустріли, пам’ятайте, що харчові вподобання – індивідуальний вибір, і його потрібно поважати. Але ніхто не може змусити вас змінити свої звички, якщо ви цього не хочете, і ви вільні їсти все, що вам подобається і допомагає відчувати радість.