Як у Кам’янському збудували школу № 36 – сучасний ліцей № 1
Фото 2021 року
У п’ятдесяті роки взяла свій початок історія одного з кращих загальноосвітніх закладів міста – школи № 36, нинішнього ліцею № 1.
1957 року в нагірній частині Кам’янського-Дніпродзержинська виросла нова будівля вечірньої школи робітничої молоді № 4, де без відриву від своєї роботи здобували освіту працівники підприємств та організацій міста.
Із збірки “Архитектура и конструкции школьных зданий” 1954 року
Спорудили її за типовим – втім, досить рідко вживаним – проєктом школи на 880 учнів, який у 1952 році виконали архітектори Чалдимов і Степанов (Академія архітектури СРСР). За цим же проєктом, що відзначався особливою монументальністю, збудовано й школу № 37 у Соцмісті, відкриту 1958 року.
Фото з архіву Мороза Олега Миколайовича, місто Кам’янське
У вечірній школі розмістилися 25 класів, просторий вестибюль, актовий та спортивний зали, чудово обладнані фізичний і хімічний кабінети, шкільна бібліотека. Існувала й кімната відпочинку, де можна було переглянути свіжі газети та журнали, пограти в шахи й більярд, подивитися передачу по телевізору.
А вже в наступному, 1958 році у цій будівлі відкрилася школа № 36, яка первісно була восьмирічною та стала повною середньою, з 10-річним навчанням, лише через двадцять років – з побудовою нового корпусу.
Фото 2002 року
Прибудову, споруджену в 1978 та здану в експлуатацію у 1979 році, звели за індивідуальним проєктом Дніпродзержинського архітектурно-будівельного відділу (згодом – філії) КиївНДПІмістобудування. Будучи попередньо розглянутим і затвердженим на засіданні містобудівної ради, цей проєкт дістав високу оцінку фахівців.
Новий корпус, який збільшив місткість школи на 160 навчальних місць, запроєктували у вигляді чотириповерхового об’єму, поєднаного з існуючою будівлею двома перехідними галереями в рівні 2-го поверху. На першому поверсі проєктом передбачалися майстерні й технічні приміщення, на другому – їдальня, плавальний басейн 25х8 метрів та інші допоміжні приміщення, на третьому – великий спортзал, бібліотека, методичний кабінет, фотографія, на четвертому – методичні кабінети, приміщення тренерів, лікарів, кабінет біології.
Фото 2020 року
Поряд із корпусами було передбачено спортивну зону в складі баскетбольних і волейбольних майданчиків, майданчика для ручного м’яча, гімнастичного містечка й секторів для стрибків, а також господарську зону з відокремленим виїздом.
Така розвинена спортивна база пояснюється тим, що оновлена школа була спеціалізованою, зі спортивною складовою олімпійського гарту. А будівельні роботи цього корпусу та всього комплексу виконало управління будівництва Придніпровського хімічного заводу на замовлення цього ж промислового підприємства, якому 36-та школа багато років була підшефною.
Фото з архіву Мороза Олега Миколайовича, місто Кам’янське