В Україні можуть створити єдину тарифну сітку для державних службовців: заявка на справедливі зарплати
В Україні розглядають можливість запровадження єдиної тарифної сітки для заробітних плат державних службовців та працівників бюджетної сфери. Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук на засіданні Погоджувальної ради, де обговорювали питання нерівності в оплаті праці у державному секторі.
На думку Стефанчука, рівень зарплат у державній службі має бути не лише обґрунтованим, а й прозорим. Спікер наголосив на важливості справедливого підходу до оплати праці для кожного, хто працює на державу:
"Не може бути в державі, що хтось отримує декілька тисяч, а хтось — декілька мільйонів, і незрозуміла ефективність його роботи".
Стефанчук зазначив, що в умовах сучасної держави, яка функціонує завдяки податкам, громадяни мають право бачити й розуміти, як саме визначаються зарплати чиновників і службовців. Єдина тарифна сітка повинна бути простою та зрозумілою для кожного.
"Люди повинні мати можливість обирати: або ти йдеш працювати на державу, бачиш свої соціальні гарантії та рівень зарплати, або йдеш у бізнес і сплачуєш податки для утримання державного апарату. Це справедливо," — зауважив спікер.
Запровадження єдиної системи тарифікації стане важливим кроком до забезпечення рівних можливостей для державних працівників. Нині пропонуються два можливих варіанти розрахунку зарплат за новою сіткою: "або встановлюється вищий коефіцієнт і від нього йде низхідний коефіцієнт, або встановлюється єдиний мінімум, але від нього йде висхідний коефіцієнт із зафіксованим максимумом".
Очікується, що розробка й впровадження цієї моделі оплати праці дозволить знизити надмірну різницю в зарплатах, яка досі існує серед працівників державного сектору.
Верховна Рада України вже зробила перший крок, ухваливши у першому читанні проєкт бюджету на 2025 рік, де передбачені кошти на реформування системи оплати праці.