Новий вірусний тренд, що шириться мережами – кранчери
Щодня TikTok наповнюється відео, на яких люди з усього світу їдять крейду, глину, бруд… Інтернетом ширяться відео, де люди їдять все, що завгодно. Вони переконані, що це корисно для здоров’я. Вони називають себе кранчерами. Так, цей новий тренд, схоже, може потіснити все ще модних квадроберів.
Термін “кранчери” походить від англійського слова “crunch” – хрустіти. Прихильники цієї субкультури не люблять глину, бруд або крейду. Кранчери переконані, що така дієта дуже корисна для здоров’я. Започаткувала цю субкультуру Стефані Адлер, тренерка з фертильності та гормонального здоров’я, яка розмістила в соціальних мережах відео, де дитина їсть бруд. Адлер підписала відео так:
“Якщо ви хочете поліпшити здоров’я кишківника вашої дитини (і своє власне), їжте бруд!”.
За її словами, чайна ложка біодинамічного органічного ґрунту містить більше мікроорганізмів, ніж людей на планеті.
Вона також стверджує, що органічні овочі не потрібно мити, і що ми повинні вживати лише ті продукти, які виростили самі або які походять з перевірених місцевих ферм. Вона мочить руки в землі або в морі, а потім не миє їх. Вона також закликає дітей не дезінфікувати руки після прогулянки (а деякі ж тільки навчилися мити руки під час ковіду…).
Причини поведінки “кранчерів”
Українські спеціалісти контролю та профілактики хвороб пояснюють причини тяги “кранчерів” до таких продуктів:
Дефіцит поживних речовин. Якщо людина замінює здорову їжу землею та глиною, організм недоотримує необхідних вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, і це призводить до розвитку авітамінозу та інших захворювань.
Отруєння. Багато видів ґрунту та глини містять шкідливі бактерії, паразити та токсичні речовини, які можуть спричинити гостре отруєння, кишкові інфекції та інші захворювання.
Закупорка кишківника. Великі частинки ґрунту та глини можуть закупорити кишечник, що призведе до болю, нудоти, блювоти і навіть необхідності хірургічного втручання.
Психологічні проблеми. Кранчерство може бути симптомом більш глибоких психологічних проблем, наприклад харчових або обсесивно-компульсивного розладів.
Раніше ми писали: Рухи “No wash” та “Low wash” стають популярними на Заході