Танкерна аварія: пернаті у мазуті шукають порятунку вже на Тузлівських лиманах та у Грузії
У Чорному морі масштабна екологічна катастрофа, починаючи з 15 грудня минулого року. Мазут, що потрапив у воду після аварії в Керченській протоці двох танкерів радянських часів, які перевозили 9,2 тисячі тонн мазуту, штормовий вітер погнав далі на південь та захід. Кілька тисяч тонн токсичної речовини поширилися на сотні кілометрів, нафтопродукти здатні за лічені дні отруїти і навіть погубити флору і фауну.
Екологи вже повідомляють про масову загибель дельфінів і птахів, причому кількість загиблих пернатих, для яких мазут – смертельний вирок, обчислюється десятками тисяч. Покритих мазутом птахів виявили біля берегів анексованого росією Криму, а також у Краснодарському краї, на території, що примикає до Грузії. А сьогодні почали з’являтися світлини із постраждалими птахами у нацпарку на Одещині – Тузлівські лимани.
На грузинському чорноморському узбережжі, за даними волонтерів, з 2 по 7 січня на різних локаціях було виявлено 24 чомг і бакланів, 11 з яких з часом, на жаль, загинули через отруєння мазутом і пошкодження внутрішніх органів.
Сьогодні ж, телеграм-канали Одещини надають інформацію про наявність постраждалих птахів і на півдні України.