8 березня не відміняється: свято в Україні в 2025 році залишається
Міжнародний жіночий день 8 березня на зараз залишається офіційним святковим днем в Україні. Єдина відмінність – під час воєнного стану в Україні цей день не потішить вихідним. За мирних часів враховуючи те, що свято припадає на суботу, у понеділок би українці ще один день додатково відпочили.
Чому хотіли скасувати 8 березня
У лютому 2023 року група народних депутатів подала до парламенту законопроєкт, де, зокрема, пропонувалося відмовитися від Міжнародного жіночого дня (8 березня), як від радянської спадщини. Особливо враховуючи поточні події в країні.
Для жінок пропонували встановити 25 лютого – День української жінки у День народження Лесі Українки. Також – День матері у другу неділю травня.
До сьогодні Верховна Рада України кінцеве рішення не прийняла. Тож, 8 березня – залишається.
А скасувати свято в Україні можуть за умови схвалення Верховною Радою відповідної законодавчої ініціативи та підписання такого законопроєкту президентом.
Ширяться думки, що це через те, що в суспільстві свято дуже популярне. До речі, тут ми розпитували кам’янчан що вони думають з цього приводу і чи потрібне нам 8 березня. А ви як гадаєте?