Мешканцям Кам’янського нагадали про відповідальність за використання піротехніки під час свят
Напередодні зимових свят у Кам’янській міській раді нагадують, що в громаді продовжує діяти сувора заборона на використання та продаж піротехніки. У воєнний час гучні вибухи — це не розвага, а правопорушення, яке може коштувати чималих штрафів або навіть обмеження волі. Детальні роз’яснення щодо правил та санкцій надали юристи системи безоплатної правничої допомоги.
Які заборони діють
В Україні заборонено використовувати практично всі види салютів та петард (піротехніку класів F2, F3 та F4). Це регулюється Законом України про обіг піротехнічних виробів.
Що дозволено (клас F1):
-
Бенгальські вогні;
-
Хлопавки;
-
Феєрверки-свічки та холодні фонтани.
Важливо: Продаж або передача навіть цих засобів особам, які не досягли 16 років, суворо заборонені.
Штрафи та кримінальна відповідальність
Запуск феєрверків сьогодні розцінюється правоохоронцями як серйозне порушення громадського порядку:
-
За порушення тиші: штраф від 85 до 510 грн.
-
За хуліганство (ст. 296 ККУ): якщо запуск салюту спричинить паніку або суттєво порушить порядок, штраф складе від 17 000 до 34 000 грн. Також можливий пробаційний нагляд або обмеження волі до 5 років.
Продавці та батьки — під прицілом
-
Для торгівців: За нелегальний продаж піротехніки загрожує штраф до 34 000 грн з повною конфіскацією товару.
-
Для батьків: Якщо піротехнікою бавляться діти до 14 років, на батьків очікує штраф від 850 до 5100 грн. Підлітки з 16 років відповідають за свої вчинки самостійно.
Побачили порушення? Телефонуйте 102
Мешканців Кам’янського закликають бути свідомими та поважати спокій оточуючих. Якщо ви стали свідком того, як хтось запускає салюти або нелегально продає петарди — негайно повідомляйте поліцію за номером 102.
Пам’ятайте: гучні звуки під час війни — це зайвий стрес для людей похилого віку, дітей та наших захисників.