• UA
  • RU
  • Як у Кам’янському знайшли останки мамонта

    Кам’янському та його околицям ніколи не бракувало цікавих археологічних знахідок. Адже територія міста була населеною ще близько 100 тисяч років тому, а так звана Романківська палеолітична стоянка вважається однією з найдавніших у Придніпров’ї.

    У межах сучасного міста були знайдені гостроконечники, скребла та інші крем’яні знаряддя праці старокам’яного віку. Первісні люди використовували їх для мисливства, обробки дерева, шкіри та кістки, викопування коріння. Знайдено й рештки диких тварин, на яких вони тоді полювали: мамонтів, шерстистих носорогів, зубрів тощо.

    Про одну з таких знахідок розповідала губернська газета "Звезда" від 24 квітня 1924 року:

    "КАМЕНСКОЕ. Нашли остатки мамонта.

    8 апреля в Каменском против станции Тритузная, в глубоко размытом овраге, учениками жел. дор. училища были обнаружены большие полусгнившие кости. Мелькнула мысль, – не мамонт ли? Взяли лом и лопату и отправились. Предположение оправдалось.

    В стене оврага, на глубине 3–3½ саж. от поверхности земли ясно обрисовывалась кость и часть клыка мамонта. Из обвалившихся при таянии снега глыб удалось с большой осторожностью извлечь часть клыка и других костей, в общем около двух пудов. После тщательного обследования оврага были обнаружены части скелетов мамонта и в других местах. Сообщили предрайисполкома. Просили установить охрану до выяснения вопроса, насколько эта находка ценна. Сообщили и в Доркультран Екат. жел. дор. с просьбой уведомить областной музей имени Поля, но до сих пор ни охрана не установлена, ни ответа из музея нет.

    Следует компетентным людям заглянуть к нам в овраг. По рассказам старожилов выпадения больших костей из обрушившихся стен оврага наблюдаются периодически в течение 30-ти лет.

    Завшколой БОРТНИК".

    На жаль, продовження історії нам невідоме, і навряд чи колись ми дізнаємось його. Але ця газетна публікація майже сторічної давності ще раз підтверджує, що ландшафти Кам’янського зберігають у собі немало цікавих свідчень минулого.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram