+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.742

Субота, 3 Червня 2023 11:06:01
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.742

новини на пульсі:

Як у Кам’янському знайшли останки мамонта

16 Серпня, 2022

Кам’янському та його околицям ніколи не бракувало цікавих археологічних знахідок. Адже територія міста була населеною ще близько 100 тисяч років тому, а так звана Романківська палеолітична стоянка вважається однією з найдавніших у Придніпров’ї.

У межах сучасного міста були знайдені гостроконечники, скребла та інші крем’яні знаряддя праці старокам’яного віку. Первісні люди використовували їх для мисливства, обробки дерева, шкіри та кістки, викопування коріння. Знайдено й рештки диких тварин, на яких вони тоді полювали: мамонтів, шерстистих носорогів, зубрів тощо.

Про одну з таких знахідок розповідає губернська газета «Звезда» від 24 квітня 1924 року:

«КАМЕНСКОЕ. Нашли остатки мамонта.

8 апреля в Каменском против станции Тритузная, в глубоко размытом овраге, учениками жел. дор. училища были обнаружены большие полусгнившие кости. Мелькнула мысль, – не мамонт ли? Взяли лом и лопату и отправились. Предположение оправдалось.

В стене оврага, на глубине 3–3½ саж. от поверхности земли ясно обрисовывалась кость и часть клыка мамонта. Из обвалившихся при таянии снега глыб удалось с большой осторожностью извлечь часть клыка и других костей, в общем около двух пудов. После тщательного обследования оврага были обнаружены части скелетов мамонта и в других местах. Сообщили предрайисполкома. Просили установить охрану до выяснения вопроса, насколько эта находка ценна. Сообщили и в Доркультран Екат. жел. дор. с просьбой уведомить областной музей имени Поля, но до сих пор ни охрана не установлена, ни ответа из музея нет.

Следует компетентным людям заглянуть к нам в овраг. По рассказам старожилов выпадения больших костей из обрушившихся стен оврага наблюдаются периодически в течение 30-ти лет.

Завшколой БОРТНИК».

На жаль, продовження історії нам невідоме, і навряд чи колись ми дізнаємось його. Але ця газетна публікація майже сторічної давності ще раз підтверджує, що ландшафти Кам’янського зберігають у собі немало цікавих свідчень минулого.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин