Як українцям отримати медичну допомогу за кордоном
За даними ООН, від початку повномасштабної війни близько 6,7 млн українців виїхали до європейських країн – переважно у Польщу, Словаччину, Румунію, Німеччину, Чехію. Більшість країн Європи розробили спеціальні норми та провели заходи для спрощення надання медичної допомоги біженцям з України.
Польща надала українцям доступ до своєї медичної системи нарівні з громадянами країни.
Українці зі статусом тимчасового захисту в Словаччині можуть пройти безоплатно необхідне медичне обслуговування в обсязі, який визначається страховою VSZP. Це не тільки невідкладна допомога, а й консультації з лікарем загальної практики.
Оформивши тимчасовий захист та державне медичне страхування у Німеччині, українці отримують доступ до таких самих медичних послуг, що й громадяни країни. Поки українець не оформив медичну страховку, ним опікується центр прибуття місцевої влади (муніципалітету), який гарантує доступ до базових медичних послуг.
У Молдові деякі приватні заклади та лікарі-добровольці готові надати безоплатну допомогу українцям. Їхні контакти можна знайти на офіційному сайті допомоги українцям у Молдові www.dopomoga.gov.md
Якщо українцю потрібно викликати "швидку", він може звернутися за єдиним номером служби екстреної допомоги, який діє на території всього Європейського Союзу – 112.
Також у певних країнах можуть працювати інші номери, наприклад:
999 – номер швидкої медичної допомоги, дзвінки за яким приймає медичний диспетчер у Польщі;
155 – номер виклику невідкладної допомоги в Чехії та Словаччині;
903 – номер виклику екстреної допомоги в Молдові.
Більше вичерпної інформації про те, як і де українцям, які перебувають за кордоном, отримати безоплатну медичну допомогу, можна переглянути за посиланням: http://surl.li/cvtia
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram