В Україні значно знизився рівень профілактичної вакцинації
За 6 місяців війни кількість щеплень проти деяких захворювань не перевищує 40%. Такий показник є надзвичайно низьким. За рекомендаціями ВООЗ, наприклад, для протидії спалахам кору рівень охоплення відповідними щепленнями має перевищувати 95%. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.
Особливо це стосується дітей, які зараз навчаються дистанційно. Яка б форма навчання не була, за правилами діти, які вперше йдуть до школи, мають пройти розширений медогляд, інші ж – щороку відвідувати сімейного лікаря.
"Повномасштабне вторгнення рф відставило багато щоденних питань на другий план. Проте здоров’я, а особливо здоров’я дітей, завжди має бути пріоритетом. Незважаючи на те, якою є форма навчання, діти мають бути обстежені лікарем і вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Адже вакцинокеровані інфекції – це той ворог, якого не видно, але який часом може завдати неабияких проблем", – говорить Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України.
Як зазначають на сайті МОЗ, імунізація захищає не лише вакциновану дитину, а й тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання.
Через низький рівень вакцинації у цьому році в Україні існують ризики спалахів таких небезпечних хвороб як кір, дифтерія та інші. За даними Центру громадського здоров’я, за перше півріччя 2022 року лише 29,7% шестирічних дітей отримали щеплення проти туберкульозу; 23,1% – проти вірусного гепатиту В; 33,1% – проти кашлюку, дифтерії, правця; 33,2% – проти поліомієліту; 32,7% – проти хіб-інфекції; 40,7% – проти кору, паротиту, краснухи.
Лікарі закликають: якщо у дитини пропущені якісь із потрібних щеплень, необхідно звернутися до педіатра. Якщо зв’язок із лікарем втрачений через війну, потрібно звернутися до найближчого закладу охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу. Переукладати декларацію для цього не потрібно.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram