Історія у понад пів століття: Палац щастя в Кам’янському
Фото з альбома "Дніпродзержинськ" 1981 року
Напередодні Міжнародного жіночого дня 1969 року голова міськвиконкому Микола Михайлович Ктитарєв урочисто перерізав стрічку на вході до Палацу щастя, який відкрився на проспекті Пеліна (нині – Гімназичному).
Новий міський заклад став результатом реконструкції житлового 4-квартирного будинку, спорудженого ще до війни для керівництва Дніпродзержинського коксохімічного заводу. На першому поверсі Палацу щастя розташувалися вестибюль, кімнати для реєстрації новонароджених і попереднього запису молодят. На другому поверсі містився церемоніальний зал. Серед гарного оздоблення тут вирізнялася мармурова плита, на якій було викарбовано юнака та дівчину. Також у будівлі облаштували окремі кімнати нареченого і нареченої та банкетний зал, на стінах якого були зображені історичні місця Кам’янського-Дніпродзержинська й навіть краєвиди ще не існуючого тоді Лівого берега.
У ході однієї з пізніших реконструкцій будівля збагатилася вітражами. Хтось із кам’янчан пригадає й велику газосвітлову вивіску, встановлену на фасаді. За понад пів століття тут поєднали свої долі (ну або ж роз’єднали їх) десятки тисяч містян. Аж ось навесні 2023-го колишній Палац щастя, на той час відділ реєстрації актів цивільного стану Заводського району, було зачинено внаслідок реорганізації, здійсненої Міністерством юстиції України. Проіснував заклад, таким чином, 54 роки.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram