У Кам’янському заново прочитували Лесю Українку
У Центральній міській бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулося засідання літературного клубу "Світогляд". Цього разу організатори презентували спраглим до художнього слова кам’янчанам творчість Лесі Українки з її культовою поемою "Одержима".
Поему "Одержима" Леся Українки написала в 1901 році в ніч смерті близького друга Сергія Мержинського. У творі майстерно розкрито переживання дівчини Міріам, одержимої порятунком Месії. Відтак можна прослідкувати поєднання філософських та автобіографічних мотивів.
"Це дуже глибокий твір світового рівня. Більше того, літературний критик Микола Євшан казав, що до біблійної теми зверталися багато світових письменників, але Леся Українка стоїть понад ними, – зазначила представниця літературного клубу "Світогляд" Валентина Недвига. – Вона змушує замислитися, до якої межі ми можемо ненавидіти, чи можемо ми прощати, а також що потрібно для того, щоб прощати".
Поему "Одержима" розглядали й на засіданні літературного клубу в Дніпрі, що викликало палкі дискусії, зокрема серед молоді.
"До нас завітали молоді люди, і нам, світоглядовцям, було дуже цікаво, як поему сприймає молодь. Активно обговорювали тему друзів та ворогів, реакції на дружбу і ворожість, словом, було багато питань, на які ми намагалися їх підштовхнути", – розповіла пані Валентина.
У Кам’янському також не обмежилися суто прочитанням. Осмислене, наповнене та відчуте активно обговорювали учасники клубу.
Радіє кожній зустрічі світоглядівців і постійна представниця літературного клубу "Світогляд" Христина Лондарь. Вперше з поемою дівчина ознайомилася під час навчання у педагогічному коледжі, а коли прочитала її вдруге, враження колосально змінилися.
"Я помітила, що у поемі переважають два основних кольори – це чорний і червоний, тобто кров і ненависть, яка дуже переважала в душі Міріам. Вона з ненавистю ставилася до ворогів, що забороняє Святе Письмо, бо треба любити своїх ворогів та поважати їх", – поділилася враженнями Христина.
Наступного разу організатори літературного клубу запрошують на розгляд філософської повісті Альбера Камю "Падіння". Запевняють: поле для дискусії та осмислення цього твору неозоре, тож усім поціновувачам високого слова пропонують доєднуватися.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram