• UA
  • RU
  • Сьогодні Всесвітній день шоколаду: цікаві факти та смачний рецепт

    Це солодке свято придумали кондитери із Франції у 1995 році. І з того часу воно відзначається у багатьох країнах світу. А в деяких й не один, а кілька разів на рік!

    Це й не дивно. Адже рідко зустрінеш людину, яка б не хотіла поласувати цим смачним десертом.

    Але спочатку трохи історії. Батьківщиною шоколаду прийнято вважати Мексику, де стародавні племена ацтеків та майя розтирали плоди какао і, змішуючи з травами та вином, готували "напій богів".

    Пізніше іспанські конкістадори привезли рецепт до Європи, де він довгий час був доступний лише аристократам. В ті часи і аж до середини XIX століття шоколад знали виключно у вигляді напою. І тільки потім вчений з Голландії Конрад ван Коуту придумав прес, який віджимав масла з какао-бобів і виготовляв повноцінну плитку шоколаду.

    Доступними і улюбленими ласощами для всіх шоколад став із середини двадцятих років XX століття, коли з’явилося його промислове виробництво.

    Цікаві факти

    Шоколад, особливо темний, містить корисні хімічні речовини. Вони розширюють кровоносні судини в організмі й полегшують проходження крові через них. Також помірне споживання шоколаду захищає серце людини від інфаркту або ж інсульту.

    Цікавий і той факт, що темний шоколад, який містить високий відсоток какао, дає організму людини велику кількість магнію. Саме цей хімічний елемент впливає на діяльність мозку, рятує від розумової та фізичної втоми, заряджає енергією і тримає тіло в тонусі.

    Рецепт домашнього шоколаду

    Молочний, чорний, білий – кожен знайде собі шоколад до смаку. А коли хочеться поласувати солодкою плиткою, зовсім необов’язково йти до магазину. Практично у кожного на кухні знайдеться какао порошок, цукор, молоко і трохи вершкового масла. Тож можна приготувати шоколад в домашніх умовах.

    Інгредієнти:

    • Молоко – 100 мл.
    • порошок какао – 100 гр.
    • вершкове масло – 50 гр.
    • цукор – 50 гр.
    • ванільний цукор – 0,5 ч. л.
    • горішки, родзинки, цукати – за бажанням

    Спосіб приготування:

    Вершкове масло нарізаємо невеликими кубиками, додаємо у сотейник з молоком. Ставимо сотейник на невеликий вогонь та доводимо молоко до кипіння. Але кип’ятити не потрібно!

    Знімаємо сотейник з вогню й помішуємо масу, поки все масло не розтане. Велике значення для хорошого застигання шоколадної плитки має якість та жирність вершкового масла, найкраще – 82,5%.

    Всипаємо у гаряче молоко цукор, перемішуємо до розчинення. З кількістю цукру у даному рецепті вийде не дуже солодкий шоколад. Якщо бажаєте, можна додати цукру побільше.

    Далі всипаємо порошок какао, обережно перемішуємо до однорідного стану. Якщо суміш виходить занадто густою, можна закип’ятити трішки молока й поступово доливати його до шоколадної маси, розмішуючи до отримання потрібної консистенції.

    Має вийти блискуча однорідна суміш, густа, як жирна сметана, що не стікає з вінчика. Якщо вийшла рідка й плинна суміш, як глазур, шоколад не застигне. У такому випадку врятувати ситуацію можна, додавши какао або випаровувати суміш на водяній бані, постійно помішуючи.

    Додаємо ванільний цукор, за бажанням – горішки, цукати, родзинки та перемішуємо. Розливаємо гарячу шоколадну масу по формах для цукерок або просто викладаємо на пергамент.

    Охолоджуємо шоколад при кімнатній температурі, а потім ставимо форми у морозилку на 1-2 години для повного застигання. Варто врахувати, що такий шоколад швидко тане, адже в ньому немає різних стабілізаторів, які додають при промисловому виробництві шоколадок.

    Згідно з останніми статистичними даними, протягом життя людина з’їдає в середньому близько десяти тисяч шоколадних батончиків. Сьогодні, у Всесвітній день шоколаду, спробуйте приготувати цей смачний десерт і не забудьте пригостити своїх близьких та друзів!

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити