В Україні скоротився розрив між зарплатами жінок і чоловіків
За останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Рівність оплати праці та однаковий доступ до керівних посад жінок та чоловіків названо одним з інструментів, який допоможе Україні відновити кадровий потенціал після перемоги. Мінекономіки розробило Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яку найближчим часом має ухвалити Уряд.
"В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%. Прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе Уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон "Про працю", – зазначила Юлія Свириденко.
Зокрема, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець його порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді. Серед завдань стратегії також – подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. На рівні законів зникне розділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків, адже батьки обох статей мають бути однаково залучені до виховання спільних дітей.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram