• UA
  • RU
  • Якщо не зараз, то ніколи: чому права ЛГБТ-спільноти набувають розголосу під час війни

    17 Серпня, 2023

    В Україні ставлення до ЛГБТ-спільноти відчутно поліпшилося, про що свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології у 2022 році. Однак, якщо говорити про повноцінне прийняття та рівноправність, то шлях до цього ще далекий. Багато українців зазнають дискримінації через свою сексуальну орієнтацію або гендерну приналежність.

    Втім, на фоні повномасштабної війни з росіянами, питання прав ЛГБТ-спільноти може здатися для багатьох незначущим порівняно з загальнонаціональними проблемами. Але, незважаючи на це, інформаційний простір заповнюється новинами, де активісти розглядають проблеми спільноти та навіть підіймають тему легалізації одностатевих шлюбів.

    Чому під час війни активно заговорили про права гомосексуалів, бісексуалів та трансгендерних людей

    Важливо розуміти, що захист прав кожного індивіда є основою демократичного та гуманного суспільства, незалежно від обставин. Крім того, не можна забувати, що серед захисників нашої держави є й ті, хто відкрито визнає свою гомосексуальність.

    Шеврон із єдинорогом. Фото з Інстаграм – lgbtiqmilitary

     

    В лавах Збройних Сил України представники ЛГБТ-спільноти служать разом із гетеросексуальними колегами. Вони об’єдналися в групу «Українські ЛГБТ військові за рівні права» та мають шеврон із зображенням єдинорога.

    ЛГБТ-військові стикаються з низкою проблем через свою сексуальну орієнтацію. Їхні партнери часто не мають права відвідувати їх у лікарні чи, що ще більш трагічно, забрати їхнє тіло у разі смерті.

    Як пояснив юрист Роман Сулик у спецпроєкті Сергія Мамаєва, в силу положень Конституції України, під час воєнного стану не можуть вноситися зміни до Конституції, отже, про офіційне визнання одностатевих шлюбів говорити ще рано.

    Дані соціологічного дослідження щодо думки громадян про права ЛГБТ спільнот. Переважна більшість респондентів – 67% вважає, що ЛГБТ жителі повинні мати нарівні з іншими права.

     

    28 березня на сайті Президента з’явилась петиція на підтримку законопроєкту №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Після успішного збору підписів, петиція передана на розгляд Президенту. Якщо законопроєкт буде прийнято, одностатеві пари зможуть реєструвати партнерства і отримувати певні права. Реєстроване партнерство буде як альтернатива шлюбу, але з деякими обмеженнями, наприклад, щодо опіки та всиновлення дітей. Наразі на сайті парламенту повідомляється, що документ опрацьовується в комітеті.

    Як виправити дискримінацію та для чого це потрібно?

    У спецпроєкті Сергія Мамаєва «Я – гей. Я в ЗСУ. Захищаю Україну. Чому Україна не захищає мене?» досліджується, як забезпечити права та захист ЛГБТ-спільноти в Україні, не порушуючи Конституцію та підтримуючи громадський спокій під час війни.

    Усунення дискримінація є ключовим для наближення до європейських стандартів. В Україні вже почали впроваджуватися певні кроки в напрямку усунення гомфобських висловлювань – Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про медіа», який забороняє дискримінацію ЛГБТ-спільноти.

    ЛГБТ-військовослужбовець Іван Гонзик з позивним «КІТ» у спецпроєкті Сергія Мамаєва «Я – гей. Я в ЗСУ. Захищаю Україну. Чому Україна не захищає мене?», який розкриває глибокі диспропорції в нашому суспільстві.

     

    «Остання відстань моя від нуля була 900 метрів. Це був мій перший обстріл. Коли я приїздив за пораненими, був шокований, готувавсь до того, що це може бути моїм останнім моментом в житті. Будьте горді, що ми там і допомагаємо. На полі бою я врятував багатьох, не зважаючи на те, чи це гей, лесбійка, дівчина, дідусь чи жінка. Я допомагаю кожному», – ділиться ЛГБТ-військовий Іван Гонзик.

    Наразі, незважаючи на проблеми в боротьбі за рівність прав, ЛГБТ-військові стоять пліч-о-пліч зі своїми побратимами, маючи таку ж мотивацію відбити окупантів і палке бажання здобути перемогу для України.

    Після нашої перемоги настане час, коли важливо не лише відбудувати зруйновані міста та села, але й створити основи для стабільного та справедливого майбутнього для українців. Забезпечення прав і свобод для всіх громадян, включаючи представників ЛГБТ-спільноти, може стати ключовим фактором для створення мирного суспільства, тим паче, якщо ми маємо бажання інтегруватися в ЄС.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    У Кам’янському можливі відключення вуличного освітлення, – міський голова

    Про це повідомив міський голова Андрій Білоусов у своїх соціальних мережах. Шановні мешканці Кам’янського! НЕК...

    На лівобережжі Камʼянського жінка випала з 9 поверху

    10 травня біля 12:00 до приймального відділення лікарні була доставлена молода жінка після падіння з...

    Кам’янських ветеранів Другої світової привітали з Днем пам’яті та перемоги

    Департамент соціальної політики міської ради з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій...

    Ніч у місті минула без надзвичайних подій

    Про ситуацію в місті у ранковому зверненні повідомив Андрій Білоусов: «Доброго ранку, Кам’янське! Ніч у...

    На днях стартує реліз застосунку «Оберіг»: чи будуть у реєстрі дані про повістки

    Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко поінформувала, що у реєстрі “Оберіг” буде окреме...