ТОП трав’яних чаїв, які захистять від застуди
Сезон вірусних інфекцій та стрибки температур не проходять повз, та, нажаль, іноді можна застудитися. Стається це не лише через холод, а й через нестачу вітамінів, яка з’являється через брак сонця і свіжих ягід та фруктів. Та є рішення, що можуть не тільки підтримати здоров’я, а й потішити своїм смаком, щодня зміцнювати імунітет та надихати на нові звершення. . На допомогу нам можуть прийти трав’яні чаї. Вони смачні, ароматні й корисні. Останнє підтверджують численні медичні дослідження, які доводять, що регулярне вживання трав’яних чаїв уповільнює процес старіння і нормалізує обмінні процеси в організмі. Вони здатні зупинити прогресування багатьох хронічних захворювань і просто зігріти в зимову негоду.
Смачний трав’яний чай можна отримати практично з будь-якої частини рослини, але найчастіше це:
Чай з шипшиною
Шипшина – поширена в Україні і дуже корисна ягода, з якої варять ароматний чай. Ягоди шипшини містять в кілька разів більше вітаміну C, ніж лимон. Тому чай з шипшиною при застуді дуже корисний. Також він містить вітаміни В, РР і р, калій, магній, дубильні речовини.
Відвар плодів шипшини має сильні протизапальні властивості, зменшує набряки. Ще одна причина, чим корисний чай з шипшиною – багатий вміст заліза, що робить напій дуже добрим для серця і артеріального тиску. Готується чай з шипшиною дуже просто, а його приємний сам по собі смак можна доповнювати фруктами і прянощами.
Відповідь на питання “чи можна вагітним чай з шипшиною” – позитивна. Ця ягода дуже корисна для вагітних, а у годуючих мам покращує якість молока.
Є у чаю з шипшиною шкода – він містить багато аскорбінової кислоти і подразнює слизову кишківника, тому при хворобах кишківника його пити не можна. Також він має сечогінну дію, тому напій не варто пити на ніч і перед поїздкою.
Чай з чебрецем
Медики зазначають, що завдяки чебрецю у людини, яка страждає кашлем, може налагодитися дихання – ця трава сприяє процесу відхаркування. Крім того, вона допомагає боротися з гельмінтами, стимулює роботу шлунку і здатна посилити статевий потяг.
Під час схуднення чебрець варто пити, оскільки такий чай завдяки наявним у його складі поживним речовинам зменшує потяг до їжі.
У чебреці є вітамін В6, який має дуже серйозний вплив на деякі нейромедіатори (речовини, завдяки яким здійснюється передача електрохімічного імпульсу) в мозку, безпосередньо пов’язані з гормонами стресу. Якщо кожен день пити чебрець, то симптоми стресу стануть менш вираженими, а настрій – покращиться.
У чебреці міститься багато вітаміну С (антиоксидант). Завдяки цьому вітаміну в організмі стимулюється вироблення лейкоцитів (білі клітини крові), які є важливою частиною імунної системи людини. Крім того, цей вітамін необхідний для того, щоб в організмі вироблявся колаген, який, своєю чергою, потрібен для відновлення кровоносних судин, тканин, м’язів і клітин.
Чай з цієї рослини не рекомендують пити дітям до 3 років, вагітним жінкам, тим, хто схильний до алергій та людям із захворюваннями печінки, нирок і шлунку.
Чай з ромашкою
Ромашковий чай — один з найпопулярніших трав’яних чаїв, для заварювання якого використовуються квіти ромашки. Якщо вас турбує нежить, кашель, закладеність носа та біль у горлі, подумайте про те, щоб випити чашечку теплої ромашки. Чай із ромашкою він містить імуностимулювальні сполуки, які можуть допомогти вам почуватися краще. Знімає напруженість та стрес, одна з причин, через яку ромашковий чай допомагає краще спати, полягає в тому, що він знімає стрес. Якщо пити ромашковий чай регулярно протягом тривалого часу, він сприятиме звільненню від тривоги та напруженості в тілі. Ймовірно, це пов’язано з апігеніном. Вважається, що цей корисний поліфенол взаємодіє з рецепторами у головному мозку, що призводить до м’якого седативного ефекту.
Завдяки ромашковому чаю можуть полегшитися спазми, здуття чи печія при гастриті, коліті, виразці шлунку або дванадцятипалої кишки, панкреатиті, отруєннях та вірусних інфекціях. Таку спазмалітичну дію ромашка має завдяки гліцину. Ця амінокислота розслабляє м’язи, тож у тандемі з ефірними оліями допоможе при менструальних спазмах.
Аскорбінова кислота у складі ромашки також сприяє профілактиці каменів у жовчному міхурі та покращує відтік жовчі. З печінки ромашка виводить токсини. Зокрема, така функція навіть може полегшити симптоми похмілля.
Цей чай не протипоказаний вагітним та годуючим мамам і його можна давати навіть немовлятам.
Чай з бузини
Бузина – рослина, яка використовувалася понад чотири тисячі років в різних культурах, і це все завдяки її протизапальним і антисептичним властивостям. Квіти бузини містять ефірні олії, глікозиди, дубильні речовини, вітамін В4, цукри, органічні кислоти та фітостерин. Квіти чорної бузини мають протизапальні, пото- та сечогінні властивості, можуть трохи полегшувати біль та заспокоювати, проте їх буде недостатньо, щоб позбутися болю чи нервової напруги середньої та високої інтенсивності. Завдяки відхаркувальній дії допомагають у лікуванні бронхіту, грипу та інших захворювань дихальних шляхів.
Чай, відвар або настій з цих квітів посилюють опірність організму вірусним інфекціям і добре впливають на шкіру. Такі напої також можуть призначити при гострій нирковій недостатності, оскільки це захворювання порушує утворення та виділення сечі. Фітостерин допомагає зменшити кількість поганого холестерину у крові.
Квіти бузини мають характерний яскравий аромат, тож можуть викликати індивідуальне несприйняття чи алергію. Не рекомендується вживати напої на основі бузини людям з нефрозом, нефритом та аденомою простати.
Чай з липи
Віддавна люди використовували липу як природний лікарський засіб. Липовий чай відомий своїми муколітичними властивостями, допомагає розріджувати мокроту і полегшувати кашель. Липовий чай заспокоює подразнені слизові оболонки та сприяє виділенню слизу, що полегшує процес відхаркування. Липовий чай містить антиоксиданти, які допомагають знижувати рівень вільних радикалів в організмі та захищають клітини від пошкоджень, сприяють підтримці загального здоров’я та молодості шкіри. Регулярне вживання липового чаю може бути корисним для зміцнення імунної системи та запобігання розвитку деяких захворювань.
Флавоноїди та ефірні олії у складі липи вчиняють заспокійливий ефект на нервову систему, допомагають зняти стрес, тривогу та покращити настрій. Липовий чай може бути корисним для людей, які страждають від безсоння або мають проблеми зі сном.
Чай з липи – один з небагатьох напоїв, який дозволено вживати при грудному вигодовуванні. У теплому вигляді він покращує лактацію, заспокоює малюка, покращує його травлення, позбавляє кольок.
Будьте здорові!
А знаєте ви, що буде з організмом, якщо кожного дня їсти рис?