Мешканець Дніпра оголосив себе «президентом» та сформував тіньовий уряд: засуджено лідера фейкового «народовладдя»

08 Лютого, 2023 |

За матеріалами СБУ до реального терміну ув’язнення засуджено лідера фейкового «народовладдя», який оголосив себе «президентом» та сформував тіньовий уряд.

Лідера антидержавної організації так званого «народовладдя» було викрито у Дніпрі на публічних закликах до повалення конституційного ладу України. Зловмисник, вважаючи нелегітимними діючі органи державної влади, закликав громадян України замінити їх новоствореними. У тому числі не виключав й варіант насильницького повалення влади.

«Легітимний президент» збирав однодумців у лавах «всеукраїнського національного конгресу» і разом з ними формував тіньовий уряд. Діючі державні органи були визнані «терористичними структурами».

СБУ викрила антидержавного діяча, і за рішенням суду у 2022 році його було засуджено за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України до 3 трьох років позбавлення волі з іспитовим терміном в один рік.

Але навіть можливість потрапити за грати не зупинила лідера псевдонародовладдя, і він продовжив свою деструктивну діяльність проти України. Постійне спілкування із «соратниками» надихало його на дотримання попереднього антидержавного курсу. Він активізував антиукраїнську та сепаратистську агітацію в інтернетпросторі, яка використовувалась ворогом під час війни у пропагандистських сюжетах та статтях «рупорів кремля».

За поданням Служби безпеки України, на підставі зібраної доказової бази, судом скасовано випробувальний термін деструктивному елементу. Співробітниками СБУ спільно з Національною поліцією зловмисника затримано у Києві та супроводжено до місця відбування покарання. Найближчі декілька років він проведе за гратами.

За матеріалами Управління СБУ у Дніпропетровській області

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Вітаємо колектив Каметсталі з Днем металурга та гірника України! 

Володарі стихії вогню, скульптори металу, архітектори міцності – металурги. Сьогодні відзначається професійне свято людей, які невтомно...

У Кам’янському мітингувальники перекрили дорогу

У Кам’янському о 8:30 ранку 19 липня на перетині проспектів Відродження (колишня Аношкіна) і Шевченка...

Не дуже безпечний перекис водню: у Кривому Розі вибухнула посилка із протікаючою рідиною

Сьогодні зранку пролунав вибух у відділенні “Укрпошти” у Кривому Розі. Як повідомляється, на складі загорілася посилка...

На території міста протягом цієї ночі надзвичайних подій не сталося

У ранковому зверненні, 19 липня, Камʼянський міський голова повідомив про ситуацію в місті. «Доброго ранку,...

У Кам’янському ніч минула без надзвичайних подій

Про ситуацію в місті та області станом на ранок 18 липня повідомив Кам’янський міський голова...