У Дніпрі відкрилася унікальна виставка “Протест / Архітектура. Барикади і намети: світ і Україна”

До Дня Героїв Небесної Сотні у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Д. І. Яворницького запрацювала унікальна музейна виставка, присвячена історії протестних рухів, у тому числі й Революції Гідності. У якості експонатів на цій виставці представлені унікальні макети, які відображають архітектуру та побут найвідоміших протестних "майданів" світу в мініатюрі.
Як повідомляється на сайті Дніпропетровської обласної ради, ця виставка стала спільним проєктом Національного музею Революції Гідності (Київ), Німецького архітектурного музею у Франкфурті та Музею прикладного мистецтва у Відні. А відтворювати експозицію допомагали студенти з різних закордонних вишів.
Відвідувачі виставки зможуть побачити унікальні моделі з усього світу: від європейських протестів 1848 року і демонстрацій “Арабської весни” – до світлових проєкцій в Гонконзі 2019 року та барикад Революції Гідності (2013–2014) в Києві, і дізнатись багато цікавого про те, як особливості архітектури можуть допомагати мирним протестам у різних країнах та які форми, на кшталт барикад, блокпостів або наметових містечок, виникають під час масових акцій громадян. Незважаючи на мініатюрний розмір макетів, всі їх окремі деталі пропрацюванні до найменших дрібниць.
Ця виставка про протести народів світу різних часів. Вона важлива, бо наголошує – коли влада не чує вимоги людей, виникають барикади. Особливість саме цієї експозиції у серйозному науковому дослідженні. Тут представлено багато плакатів і фотографій, спеціально створений фільм. Чимало часу забрали й макети, на яких до деталей відтворені елементи протестного побуту, – розповів генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.
Виставка буде демонструватись у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Д. І. Яворницького щодня з 10:00 до 16:00 (крім понеділка) до 23 травня 2025 року.