• UA
  • RU
  • У Дніпрі знайшли унікальну стелу епохи енеоліту

    Нещодавно в одному з лісів Дніпра археолог Дмитро Філімонов зробив унікальну знахідку — кам’яну стелу, що датується приблизно третім тисячоліттям до нашої ери, пише Суспільне.Дніпро. За оцінками експертів, її вік сягає п’яти тисяч років. Археолог випадково натрапив на стелу під час прогулянки. Спочатку він помітив лише невеликий край, що виглядав із землі. Проте цього було достатньо, щоб зрозуміти: перед ним щось надзвичайно цінне.

    Дмитро Філімонов / Фото : Суспільне Дніпро

    “Вона була під землею, тільки краєчок виглядав невеликий. Цього було достатньо щоб зрозуміти, що це давня річ. На ній місцеві жителі шашлики смажили”, — розказав археолог Дмитро Філімонов.

    Історична значущість

    Знахідка має велике значення для історії регіону. Керівник Дніпропетровського музею імені Яворницького Олександр Старік пояснив, що такі стели є рідкістю для Дніпра. Їх використовували у поховальних обрядах та релігійних традиціях стародавніх людей.

    Розкопки проводилися на території Ігренського півострова, відомого своїми поселеннями та могильниками епохи енеоліту. Такі стели часто мали культове значення і пов’язувалися з духовним життям наших предків.

    Подальші дії

    Через вагу стели поки що не вдалося транспортувати її до музею. Планується залучити спеціальну техніку, щоб перевезти пам’ятку на зберігання. Після цього її ретельно досліджуватимуть фахівці, аби визначити точну мету використання та історичну цінність.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити